MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola v Číne predstavila P30, najvernejšiu kópiu iPhonu X
zdroj: Motorola

Motorola v Číne predstavila P30, najvernejšiu kópiu iPhonu X

Po predstavení iPhonu X sa s jemu podobnými modelmi akoby roztrhlo vrece. Mnohí si z vlajkového modelu Applu brali dizajnové (či funkčné) prvky, ale nikomu sa nepodaril taký husársky kúsok ako Motorole. Jej nový smartfón P30 vyzerá z niektorých uhlov na nerozoznanie od "ixka" od Applu.

Motorola P30 je určená pre Čínsky trh, takže u nás sa jej v rovnakej podobne nedočkáme. Je však veľmi pravdepodobné, že výrobca uvedie model s podobnými špecifikáciami aj pre zvyšok sveta.

Motorola

P30 je smartfón strednej triedy s 6,2-palcovým displejom so zaoblenými rohmi a rozlíšením 2246 x 1080 pixelov. Na vrchnej strane displeja sa nachádza výrez, ktorý práve v kombinácii s ostatnými dizajnovými prvkami tvorí vernú kópiu zmieňovaného iPhonu od Applu. V ňom sa nachádzajú senzory, reproduktor a 12 megapixelová selfie kamerka. Jediným rozdielom medzi iPhonom X a Motorolou P30 je spodná "brada" pod displejom, do ktorej Motorola veľmi vkusne umiestnila svoje logo.

Motorola


Pod kapotou tiká procesor Qualcomm Snapdragon 636 a dopĺňa ho až 6 GB RAM, čo je na strednú triedu veľmi solídne číslo. Čo sa týka vnútorného úložiska, tu budú mať čínski zákazníci možnosť voľby medzi dvomi variantmi. Menej nároční používatelia môžu siahnuť po 64 GB verzii a tým náročnejším bude určená verzia so 128 GB úložiskom. Pokiaľ by v priebehu používania komukoľvek došla pamäť, bude ju možné rozšíriť pomocou MicroSD kariet do veľkosti 256 GB.

Motorola


Ani zadná strana smartfónu sa vizuálne nijako neodchyľuje od svojej predlohy. V ľavom hornom rohu je prítomný duálny fotoaparát (16 + 5 megapixelov), ktorý dokáže natáčať Full HD video. Vzadu sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov ukrytá v logu spoločnosti Motorola. Pre nabíjanie bude slúžiť moderný USB-C port a našťastie si výrobca povedal, že neokopíruje aj odstránenie konektoru pre slúchadlá, takže 3,5 mm audio jack v Motorole P30 ostal. Osobne nás toto rozhodnutie teší.

Motorola

Motorola P30 bude podporovať Dolby sound, odomykanie tvárou, pobeží na Androide 8.0 Oreo a celú túto parádu bude "vyživovať" 3000 mAh batéria. Smartfón sa bude predávať vo farbách Ice Jade White (biela) a Shiny Black (čierna). Treťou farbou je Aurora, ktorá sa zas inšpiruje modelmi radu P20 od Huawei. A keď sme už pri tom, tak názov P30 je evidentne (vzhľadom na Huawei) tiež tak trochu prepožičaný. Motorola totiž dlhodobo svoje smartfóny označuje inak.

Či už je to plagiát alebo nie, posúďte sami. Každopádne by bolo celkom fajn, keby nový model uzrel svetlo sveta aj u nás, na starom kontinente. Dobrých smartfónom s Androidom totiž nie je nikdy dosť.

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio