MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple skutočne pracuje na vlastnom aute. Bude to produkt legendárny ako iPhone
zdroj: topspeed.com concept

Apple skutočne pracuje na vlastnom aute. Bude to produkt legendárny ako iPhone

Podľa analytika sa auta od Apple dočkáme najskôr v roku 2023.

Apple je momentálne tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete a len nedávno sa stali prvou americkou spoločnosťou s hodnotou 1 miliardy dolárov. Skrátka, v technologickom svete meno Apple niečo znamená a dokázali si ukrojiť svoj podiel na trhu. Zdá sa ale, že tu spoločnosť nekončí. Už dlhšie sa hovorí o tom, že sa chystajú vstúpiť aj na trh automobilov, čo by bol pre spoločnosť veľmi významný krok.

O projekte elektronického auta od Apple sa hovorí už dlhšie. Údajne sa na ňom začalo pracovať už v roku 2014, keď ho riaditeľ Apple Tim Cook oficiálne odklepol. Odvtedy sme mali možnosť vidieť viacero správ o tomto tajnom projekte, ku ktorým sa teraz pridáva aj najznámejší analytik Ming-Chi Kuo, ktorý už v minulosti dokázal, že jeho predpovede sú dokonale presné.

zdroj: Twitter.com / techsmartt

Ming-Chi Kuo si myslí, že Apple Car alebo Apple auto by malo byť predstavené niekedy v 2023-2025 a pôjde o ďalší „hviezdny produkt“ spoločnosti - podobne ako iPhone. Ming-Chi Kuo porovnáva aktuálnu situáciu na automobilovom trhu so situáciou medzi smartfónmi pred desiatimi rokmi, keď nám Apple predstavil prelomový iPhone. Technológie automobilov totiž idú vpred a objavujú sa veľké požiadavky na nové technológie v oblasti elektronických áut.

Podobne ako iPhone, aj Apple Car by mohlo celkom nanovo definovať pojem auto a zmeniť tým celý priemysel. Spoločnosti Apple by sa to mohlo podariť vďaka rôznym technologickým skúsenostiam a technológiami, ktorými disponuje. Typickým príkladom môže byť rozšírená realita. Apple navyše dokáže lepšie spojiť hardvér, softvér a služby než ktokoľvek iný. V tejto oblasti určite dominuje a ak by ju preniesol do automobilu, získal by nad „tradičnými“ automobilovými značkami navrch.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio