MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung sľubuje lepšiu batériu v svojej Note 9. Čo ale hovoria reálne testy?
zdroj: youtube.com / samsung

Samsung sľubuje lepšiu batériu v svojej Note 9. Čo ale hovoria reálne testy?

Galaxy Note 9 a jeho masívna 4 000 mAh batéria v prvých reálnych testoch!

Jednou z noviniek, s ktorými prišiel nový Samsung Galaxy Note 9 v porovnaní so svojim predchodcom, je lepšia výdrž batérie. Práve 4 000 mAh batéria, ktorá je podstatne väčšia ako tomu bolo v prípade Note 8, je veľkým lákadlom. Samsung to viackrát zdôraznil aj počas predstavovania a používateľom sľúbil „celodennú batériu“. Väčšia kapacity baterky ale nemusí vždy znamenať aj lepšiu výdrž, poďme sa teda pozrieť, čo hovoria prvé testy.

Test podľa Phonearena.com

Galaxy Note 9 si vzal do parády portál Phonearena.com. Spravili vlastný test životnosti batérie a zistili, že novinka je skutočne jeden z najlepších smartfónov, čo sa batérie týka. Rok starý Note 8 predbehla o viac než hodinu a umiestnila sa tiež lepšie ako Galaxy S9+ aj iPhone X. Jediný lepší mobil je podľa Phonearena iPhone 8 Plus. Čo sa dĺžky nabíjania týka, tam je to už horšie. Vzhľadom na väčšiu kapacitu trvá dlhšie, kým sa dostanete na 100 % - konkrétne 109 minút. 

zdroj: phonearena.com
zdroj: phonearena.com

Test podľa Mrwhosethebos

Aby sme sa však neriadili len jediným testom, poďme sa pozrieť aj na pokus youtubera Mrwhosetheboss. Ten vedľa seba položil 5 prémiových smartfónov súčasnosti a postupne ich vybíjal aplikáciami, hrami aj videom. A asi vás neprekvapíme keď povieme, že aj tu vyhral Galaxy Note 9. V čase, keď všetci konkurenti už boli vybití, on mal stále 15% batérie. Sám autor videa povedal, že mobil s tak dobrou baterkou ešte netestoval.

Čo zostáva dodať? Snáď len, gratulujeme, Samsung! Po tom, čo nás sklamali batériou v Galaxy S9 sa im podarilo opraviť si povesť a priniesli nám presne to, po čom veľa užívateľov túži viac ako po rôznych technologických novinkách - aby im batéria vydržala čo najdlhšie. 

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio