MOBIL.sk MOBIL.sk

Najlepší analytik Kuo prezradil, kedy sa dočkáme inteligentných okuliarov od Apple
zdroj: idropnews.com

Najlepší analytik Kuo prezradil, kedy sa dočkáme inteligentných okuliarov od Apple

Ming Chi-Kuo si myslí, že Apple Glasses by mohli byť realitou už o dva roky.

Nadšencom spoločnosti Apple zrejme netreba muža menom Ming Chi-Kuo dlho predstavovať. Tento analytik je najznámejší vo svojom remesle a postaral sa už o mnoho dokonale presných odhadov. Zameriava sa najmä na spoločnosť Apple a do médií sa pravidelne dostávajú jeho predpovede. Tentoraz sa zaoberal veľkým projektom, na ktorom Apple pracuje už niekoľko rokov.

Ide o inteligentné okuliare s podporou rozšírenej reality menom Apple Glasses. O nich sa písalo už dávnejšie - údajne by mali byť poháňané novým operačným systémom s názvom rOS, ktorý bude fungovať na báze rozšírenej reality. Tim Cook, riaditeľ Apple, je známy tým, že dôveruje rozšírenej realite a pokladá ju za kľúčovú technológiu budúcnosti. Aj preto by mohli byť Apple Glasses dôležitý produkt, ktorý pomôže spoločnosti dostať sa ešte na vyššiu úroveň ako je teraz.

koncept Apple Glass | zdroj: idropnews.com

Firma Quanta, ktorá vyrába hodinky Apple Watch v minulosti povedala, že zariadenie ako Apple Glasses by mohlo byť dostupné už v roku 2019. Minulý rok ale Cook prehlásil, že technológia ešte nie je dostatočne vyspelá a ak by s nimi prišli teraz, zákazníci by neboli spokojní. Ming Chi-Kuo si ale myslí, že aj napriek tomu to nie je hudba vzdialenej budúcnosti. Svojim klientom prezradil, že očakáva predstavenie Apple Glasses už v roku 2020, teda o dva roky.

Tiež si myslí, že Apple Glasses spolu s autom Apple Car, na ktorom údajne tiež pracujú, by mohla firme výrazne prospieť. Apple sa nedávno stal prvou americkou firmou, ktorá má hodnotu 1 miliardy dolárov. Po vstupe na automobilový priemysel a predstavení inteligentných okuliarov by sa údajne mohli dostať aj na hodnotu 2 miliard.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio