MOBIL.sk MOBIL.sk

Táto spoločnosť konečne vymyslela výrez v displeji, ktorý je naozaj pekný!
zdroj: Fossbytes

Táto spoločnosť konečne vymyslela výrez v displeji, ktorý je naozaj pekný!

Výrezy v displejoch sú tento rok horúcov témou, ktorá ľudí zaujíma. Vidieť to aj na čítanosti článkov, ktoré sa jej venujú. My sa k výrezom staviame s rezervou, ale pravdepodobne nastal čas sa s nimi (aspoň na nejakú dobu) zmieriť. A možno to nebude až také zložité.

Ako prvá prišla s výrezom spoločnosť Essential a jej smartfón Essential Phone. Za celým projektom stojí spoluzakladatľ Androidu, Andy Rubin. A aj keď sa zdá, že tento smartfón bol iba slepou uličkou, jedno sa mu uprieť nedá. Jeho výrez bol minimalistický.

Dva smartfóny, ktoré to všetko začali. Essential Phone (vľavo) a Apple iPhone X (vpravo) / Essential, Apple

Výrez ostával relatívne na okraji záujmu veľkých hráčov, až kým s ním neprišiel Apple po predstavení iPhonu X. Na trh sa zrazu začali rojiť desiatky smartfónov s rôznymi tvarmi a veľkosťami výrezov. Oheň bol na streche. Nikto sa nezamýšľal nad tým, aký tvar či veľkosť je vhodná. Každý chcel mať vo svojom mobile výrez. Malý prierez modelov si môžete pozrieť v obrázku nižšie.

Dnes majú výrezy nespočetne veľa variácií. Toto je len časť modelov, ktoré ich ponúkajú. / BGR

Ubehlo niekoľko mesiacov a pomaly sa nad výrezom nikto nepozastavuje. Stali sa totiž bežnou súčasťou mobilného sveta. O to viac prekvapila spoločnosť Oppo, ktorá v priebehu minulých dní predstavila hneď dva nové mobily s výrezom (Oppo F9 a Oppo R17). Je nutné podotknúť, že tento výrez je iný než ostatné.

Oppo a jeho nový typ výrezu v tvare slzy. Modely Oppo R17 (vľavo) a Oppo F9 (vpravo) / Oppo

Je minimalistický a musíme uznať, že konečne sa na výrez dá nielen pozerať, ale pokojne ho môžeme nazvať pekným. Vďačí tomu najmä faktu, že nie je domovom pre celú plejádu senzorov, kamier a reproduktor. Spoločnosť Oppo to totiž vymyslela veľmi lišiacky. Do výrezu umiestnila iba selfie kamerku, pričom reproduktor je vtesnaný nad ňou do hrany medzi sklo a rám mobilu. Celý výrez má kvôli tomu tvar malej (veľmi estetickej) slzy.

Ide tak už o druhý pokus spoločnosti Oppo, vyrovnať sa s výrezom. Výrobca Oppo pred niekoľkými týždňami predstavil svoj Oppo FIND X, ktorý namiesto výrezu obsahuje vysúvací mechanizmus, ktorý vyzerá ako z budúcnosti. Je tak veľmi príjemné vidieť, že výrobca, ktorý pred rokmi začínal ako plagiátor iných značiek, si začína raziť svoju vlastnú cestu a písať si svoj príbeh mobilného úspechu.

Revolučný spôsob vysúvania kamier, ktorý pred časom spoločnosť Oppo predstavila so svojím modelom Find X

zdroj: Oppo / YouTube

Aj keď sú smartfóny firmy Oppo predávané najmä v Číne, je len otázkou času, kedy príde na trh s myšlienkou, ktorá osloví ostatných výrobcov natoľko, že to spoločnosti Oppo prinesie skutočnú slávu aj za hranicami domáceho trhu.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio