MOBIL.sk MOBIL.sk

Na Instagrame úradujú neznámi hackeri! Takto sa pred nimi môžete ochrániť
zdroj: publicdomainpictures.net

Na Instagrame úradujú neznámi hackeri! Takto sa pred nimi môžete ochrániť

Zdá sa, že na Instagrame pôsobí nebezpečná skupina hackerov. Tento mesiac sa totiž objavili stovky ľudí, ktorí sa stali obeťami hackerských útokov. Veľa z nich má veľmi podobný priebeh, takže ide o prácu jedného človeka, prípadne celej skupiny hackerov.

Užívatelia sa pokúsia otvoriť Instagram a prečítajú si, že boli odhlásení z ich účtov. Keď sa pokúsia opäť prihlásiť, zistia, že ich účet je zmenený. Profilový obrázok, informácie o kontakte aj popis bio – všetko je upravené. Ako profilová fotka je často nahraný obrázok postavy z rozprávok od Disney alebo Pixar a e-mailová adresa účtu sa zmení na .ru, čo je ruská doména. 

Čo je zaujímavé, zatiaľ nikomu sa nestalo, že by útočníci siahli na jeho fotky. Napadnuté účty nepridávali nové fotografie a ani im nikto nezmazal tie staré. Na Reddite aj Twitteri sa hromadia ľudia, ktorí sa sťažujú na tieto hackerské útoky. 

Samotná sociálna sieť ponúka špeciálnu sekciu pre hacknuté účty, kde sa snaží pomôcť svojim užívateľom. Veľmi im to ale nejde. „Bludisko, ktoré vám Instagram pošle, aby ste dostali svoj účet späť je na zasmiatie a vedie len k nefunkčným adresám a e-malom od robotov, ktoré nikam nevedú,“ povedal Abagail Nowak, jedna z obetí. 

A ako sa proti podobným útokom vlastne môžeme brániť? Najjednoduchšie je nastavenie dvojstupňového overenia totožnosti. Nie je to stopercentné zabezpečenie, ale hackerom podstatne sťaží prácu. Ide o spôsob prihlasovania, kedy používate svoje heslo a zároveň kód z telefónneho čísla. Ťuknite na ikonku nastavení v profile a nájdite Dvojstupňové overenie. Tu zaškrtnete „Vyžadovať bezpečnostný kód“ a následne zadáte svoje telefónne číslo. Teraz máte svoj Instagramový účet zabezpečený.

Najnovšie z kategórie: Hack

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio