MOBIL.sk MOBIL.sk

Google sleduje každý váš krok: Dokonca, aj keď sledovanie vypnete
zdroj: pexels.com

Google sleduje každý váš krok: Dokonca, aj keď sledovanie vypnete

Agentúra Associated Press prišla na to, že pri vypnutí zaznamenávania polohy sledovanie spoločnosťou Google nekončí.

Google sleduje pohyb svojich užívateľov. Táto informácie nie je pre väčšinu z nás žiadnou novinkou. Systémy Android zaznamenávajú váš pohyb a miesta, kde sa nachádzate a podľa toho vám poskytujú lepšie služby v rámci vyhľadávania, ale aj reklám. Mimochodom, to, ako Google sleduje váš pohyb si môžete pozrieť na tomto linku: maps.google.com/locationhistory

Nepomôže vypnutie sledovania polohy

Čo je však novinka je, že Google neprestáva so sledovaním dokonca ani vtedy, keď sa rozhodnete zdieľanie polohy vypnúť. Na oko sa síce tvári, že už vaše údaje nezbiera, ale nový výskum talčovej agentúry Associated Press ukázal, že vašu polohu ukladá minútu po minúte aj tak.

Associated Press zistil, že Google pokračuje vo vašom sledovaní cez služby ako Google Maps, Počasie či vyhľadávanie v prehliadači Chrome. Aktivity v týchto aplikáciách mu umožňujú sledovať vás. To znamená, že ak sa rozhodnete vypnúť históriu polohy, v skutočnosti vypnete len pridávanie vašej polohy do Časovej osi, v ktorej sa poloha graficky znázorní.

pexels.com

Vypnúť sledovanie ale môžeme

Jediný spôsob, ako tomu zabrániť je vypnúť si zaznamenávanie vašej aktivity v aplikáciách a na webe. Na to sa musíte prekopať nastaveniami a vypnúť možnosť „Aktivita na internete a v aplikáciách“. Tá sa nachádza na tomto linku: myaccount.google.com/activitycontrols/. Primárne je táto možnosť zapnutá. Akonáhle ju ale vypnete, Google už nebude schopný zaznamenávať a skladovať o vás informácie.

Google nevidí problém v tom, že takýmto spôsobom zbiera informácie. Všetky vaše dáta si môžete odstrániť a upravovať na stránke myactivity.google.com a v prípade, že sa vám nezdajú, službu si vypnete. Problémom ale je, že máloktorý užívateľ o tejto možnosti vie, a tak sú vlastne sledovaní bez ich vedomia.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio