MOBIL.sk MOBIL.sk

5 faktov, ktoré zatiaľ vieme o dlho očakávanom skladacom mobile od Samsungu
zdroj: youtube.com / androidleo

5 faktov, ktoré zatiaľ vieme o dlho očakávanom skladacom mobile od Samsungu

Budúcnosť mobilov je bližšie ako si myslíme.

O tom, že Samsung tajne pracuje na výrobe niečoho, čo možno zmení mobilný priemysel, počujeme už dlhšie. Teraz však postupne naberá skladací mobil, ktorý by sa mohol volať Galaxy X, celkom reálne kontúry. Riaditeľ Samsungu, DJ Koh, povedal počas predstavovania Galaxy Note 9, že skladací mobil „nie je tak ďaleko“. Mnohí odborníci si myslia, že to znamená, že dlho očakávaný smartfón by sme mohli vidieť už budúci rok. Poďme sa teda pozrieť na 5 vlastností, ktoré od Galaxy X očakávame.

Rozvinutý Galaxy X bude mať obrazovku 7 palcov

To je veľkosť displeja, akú majú menšie tablety. Vďaka tomu bude prezeranie webstránok, sledovanie videí aj práca s multitaskingom o niečo pohodlnejšia. Zároveň ho však bude možné zložiť, takže sa zmestí do vrecka a zachová si výhodu kompaktnosti tradičných smartfónov.

zdroj: Korean Patent Office

Skladacie telo môže byť o niečo menej odolné

Záleží samozrejme na tom, aký materiál nakoniec Samsung použije. Aj napriek tomu tu ale môžu byť určité nové problémy z hľadiska odolnosti. Pripustil to aj DJ Koh v rozhovore s novinármi. Stále tu sú určité problémy s odolnosťou, ktorými sa musíme zaoberať,“ povedal v januári. Tlačenie obrazoviek na seba totiž môže spôsobiť väčšie problémy pri kolízii. Ďalším problémom môže byť prehrievanie.

Galaxy X bude zrejme hrubší ako moderné smartfóny

Trend neustáleho stenčovania mobilov spôsobil, že dnešné mobily majú veľkú obrazovku a naozaj malú hrúbku. To však zrejme nebude platiť o Galaxy X, ktorý kvôli svojej skladateľnosti bude hrubý možno ako dva tenšie smartfóny. Rovnako tak váha by sa mohla skôr približovať menším tabletom, ako mobilom. 

zdroj: Youtube

Bude to poriadne drahé

Viac kvalitných obrazoviek a technológia skladania znamená vyššiu cenu. Aktuálne najdrahší mobil od Samsungu Galaxy Note 9 už prekonal hranicu 1 000 eur. Skladací mobil by však mal podľa niektorých odborníkov stáť minimálne 1 500 eur, ak nie viac.

Na začiatku bude dostupnosť len veľmi obmedzená

Samsung má s limitovanými kusmi smartfónov skúsenosti už z minulosti. V roku 2013 vydal mobil Galaxy Round, ktorý bol prvým pokusom o mobil so zahnutým displejom. Spoločnosť si vybrala len obmedzený počet ázijských trhov, aby sa mohli poučiť z chýb a až potom dať mobil celému svetu. Táto taktika sa ukázala ako celkom úspešná, takže sa jej zrejme bude držať aj pri Galaxy X.

zdroj: samsung.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio