MOBIL.sk MOBIL.sk

Prvý mobil so Snapdragon 670 a Gorilla Glass 6 je na svete!
zdroj: Oppo

Prvý mobil so Snapdragon 670 a Gorilla Glass 6 je na svete!

Oppo R17 nesie prvenstvo hneď v dvoch kľúčových parametroch.

Oppo je čínska spoločnosť, ktorá patrí k tým najrýchlejšie rastúcim na svete. Zákazníkom prinášajú skvelé telefóny s funkciami, ktoré neponúkajú ani niektoré vlajkové lode „tradičnejších“ výrobcov a cenu držia stále nízko. O tom, že majú čo ponúknuť nás presviedčajú aj svojou novinkou menom Oppo R17.

zdroj: Oppo

Čím je Oppo R17 taký výnimočný? Tak napríklad, ide o prvý mobil vybavený procesorom Snapdragon 670. Je to rýchly a z hľadiska energie úsporný procesor, ktorý v sebe obsahuje engine s umelou inteligenciou. Cenovo sa síce zaraďuje medzi procesory strednej triedy, ale vďaka unikátnemu čipu vraj ponúka surovú rýchlosť podobnú tým najvýkonnejším procesorom.

R17 je zaujímavý aj svojim originálnym výrezom v hornej časti obrazovky. Ten je maličký a dostal pomenovanie „kvapka“. Vďaka nemu sa smartfón môže pýšiť tým, že jeho obrazovka pokrýva až 91,5 percent tela. To je viac ako Galaxy Note 9 alebo iPhone X!

zdroj: Oppo

Ďalšia výnimočná vec na novinke od Oppo je ochranné sklo. Pred pádmi ho totiž bude chrániť Gorilla Glass 6, ochrana, ktorú sme zatiaľ nevideli v žiadnom inom smartfóne. Obrazovka R17 je vďaka tomu proti pádom odolnejšia ako ktorýkoľvek iný mobil súčasnosti. Nesmieme zabudnúť ani na snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji a tiež duálnu kameru na zadnej strane s podporou umelej inteligencie.

Bohužiaľ, Nový Oppo R17 bol predstavený len pre čínsky trh a nič nenasvedčuje tomu, že by sme sa ho mohli dočkať aj my Európania. Na druhej strane, je tu veľká šanca, že sa ním bude inšpirovať OnePlus 6T zo sesterskej spoločnosti.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio