MOBIL.sk MOBIL.sk

Galaxy Note 9 až taký zaujímavý nie je. Zákazníci sa omnoho viac tešia na nové iPhony
zdroj: apple.com

Galaxy Note 9 až taký zaujímavý nie je. Zákazníci sa omnoho viac tešia na nové iPhony

Dotazník nie je pre Samsung práve lichotivý. Na druhej strane, jedna pozitívna vec tu je...

Samsung nám minulý týždeň predstavil novinku v podobe Galaxy Note 9. Tento 1000 eurový smartfón so sebou priniesol nové funkcie, vylepšený stylus, lepší výkon a vnútornú pamäť, ako neponúka žiadny mobil v podobnej cenovej kategórií. Aj napriek tomu to ale vyzerá tak, že zákazníci sa omnoho viac tešia na predstavenie konkurenčných iPhonov.

Aspoň to hovorí dotazník, ktorý publikoval portál PC Mag. Spýtali sa celkovo 1 555 zákazníkov, na ktorý mobil sa najviac tešia. Trojica iPhonov, ktorú by nám Apple mal predstaviť v septembri, skončila bezkonkurenčne na prvom mieste so 42 percentami. Spomínaný Samsung Galaxy Note 9 sa umiestnil na druhom mieste s 24 percentami.

zdroj: samsung.com

Na ďalších miestach už boli percentá len jednociferné. 7 percent opýtaných sa teší na Google Pixel 3, 4 percentá na LG V40, 2% na OnePlus 6T a 6% na nejaký iný mobil. 11 percent ľudí sa neteší na žiadny smartfón. 

Na druhej strane, dotazník je z určitého pohľadu pre Samsung stále pozitívny. Z ľudí, ktorí vybrali, že sa tešia najviac na Note 9 sú 8% majitelia iPhonov. To znamená že aj ľudia, ktorí používajú iPhony sa tešili na Note 9 viac ako na nový iPhone. Pre Samsung to môže byť dobrá správa, že je schopný „ukradnúť si“ na svoju stranu aj zákazníkov konkurencie. Mimochodom, 76 percent tých, ktorí sa tešili na Note 9 sú majitelia Samsungov – to až tak prekvapivé nie je.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio