MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone X vs Samsung Galaxy S9+: Na ktorom ide hra Fortnite lepšie?
zdroj: youtube.com / GizmoSlipTech

iPhone X vs Samsung Galaxy S9+: Na ktorom ide hra Fortnite lepšie?

Ako si poradí Fortnite na Samsungu Galaxy S9+ v porovnaní s iPhonom X?

Mobilná hra Fortnite je už konečne dostupná aj pre Android telefóny. Áno, samozrejme, zatiaľ len v podobe uzavretej beta verzie (ktorá je už mimochodom dostupná aj pre iné smartfóny ako Galaxy), ale aj to je skvelý krok vpred. Teraz, keď je táto, azda najpopulárnejšia hra dneška, dostupná pre iOS aj Android, môžeme si porovnať, na ktorom zariadení beží plynulejšie. 

YouTuber vystupujúci pod menom GizmoSlipTech sa rozhodol porovnať hru Fortnite na iPhone X s jeho konkurentom Galaxy S9+. Video si môžete pozrieť nižšie.

zdroj: youtube.com / GizmoSlipTech

Zistil, že po grafickej stránke vedie iPhone X. Na prvý pohľad síce vyzerajú obe hry úchvatne, avšak pri detailnejšom pohľade môžeme vidieť menšie detaily v tráve, horšie tiene aj odlesky v prípade Galaxy S9+. Rovnako tak vykresľovanie funguje lepšie na „desiatke“. Ďalší problém, ktorý má verzia pre Android oproti tej pre iOS, sú občasné poklesy FPS (snímok za sekundu). Hra beží na oboch zariadeniach na 60FPS, avšak na Samsungu to občas rapídne kleslo.

Treba ale zdôrazniť, že ide len o beta verziu. Predpokladáme, že vývojári hru ešte vyladia a poklesy FPS sa odstránia. Či sa zlepší aj samotná grafická stránka hry je už otázne. My veríme, že áno!

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio