MOBIL.sk MOBIL.sk

5 mýtov o batérii v mobile, ktorým musíte okamžite prestať veriť!
zdroj: pexels.com

5 mýtov o batérii v mobile, ktorým musíte okamžite prestať veriť!

Možno aj vy ste už počuli od okolia mnohé „osvedčené“ tipy, ktoré zaručene pomôžu výdrži vášho smartfónu. Pritom môžu mať v niektorých prípadoch práve opačný účinok. Poďme sa teda spoločne pozrieť na 5 najrozšírenejších mýtov o batériách.

1. Zatváranie aplikácií na pozadí nepomáha vašej batérií

Tento mýtus bol už pred časom vyvrátený a dokonca sa mu venovali aj najväčšie technologické spoločnosti. Aj napriek tomu sa stále nájde veľa ľudí, ktorí si zobrazia otvorené aplikácie a postupne ich zatvárajú, aby im náhodou nežrali baterku. V skutočnosti tým ale nešetria vôbec nič, dokonca môžu dosiahnuť pravý opak. Pri zatvorení a následnom otvorení aplikácie sa spotrebuje viac energie, ako keby ju necháte bežať na pozadí. „Aplikáciu by ste mali vypnúť len vtedy, keď nereaguje,“ píše sa aj v oficiálnej stránke Apple. 

zdroj: wikipedia.org

2. Nabíjanie cez noc neničí batériu

Ľudia dlho verili tomu, že keď nechajú svoj mobil cez noc na nabíjačke, uškodia jeho batérií. Preto radšej mobil nabíjajú cez deň a v noci ho skladajú z nabíjačky. Áno, v minulosti to mohlo mať svoj zmysel, ale v dnešnej dobe smartfónov je zbytočné trápiť sa tým. Moderné mobily majú pokročilý manažment batérie zabudovaný priamo v sebe. To znamená, že do seba nepostia viac prúdu, ako je potrebné na ich nabitie. Mobilu, ktorý je nabitý na 100% teda neuškodí, ak zostane ešte nejaký čas na nabíjačke.

zdroj: samsung.com

3. Vypnutie nastavení ako Bluetooth alebo Wi-Fi nemusí vždy zlepšiť výdrž

Aj keď to môže znieť zvláštne, zapnutá Wi-Fi a Bluetooth nemusia mať vplyv na vašu batériu. Štandardy týchto technológií hovoria, že pokiaľ ich nepoužívate, nemali by si brať žiadnu energiu. Iné to je už s mobilnými dátami, tie na rozdiel od Wi-Fi spotrebujú omnoho viac batérie, takže vypínať ich by mohlo mať zmysel. Ďalší problém pre baterku môže byť, ak sa nachádzate v oblasti so zlým mobilným pripojením. V takom prípade sa odporúča zapnúť režim lietadlo a ušetríte tým časť svojej baterky.

4. Automatický jas nezníži výdrž batérie

Znižovať a zvyšovať manuálne jas na svojom mobile môže znieť ako dobrý nápad v prípade, že potrebujete, aby vám mobil vydržal o trochu dlhšie. Samotná spoločnosť Apple ale napríklad vyhlásila, že automatický jas v skutočnosti šetrí batériu. Takže v prípade krízových situácií si jas môžete manuálne znížiť, ale určite sa s ním nehrajte podľa toho, kde sa nachádzate – len tým baterke uškodíte. 

zdroj: samsung.com

5. Nemusíte používať len „oficiálne“ nabíjačky k svojmu mobilu

Výrobcovia smartfónov chcú, aby sme na nabíjanie používali len nabíjačky, ktoré vyrobia oni. Z podnikateľského hľadiska je to pochopiteľné. Pre zákazníka je ale jedno, či použije „oficiálnu“ nabíjačku alebo nejakú od výrobcu tretej strany. Moderné USB nabíjačky sú štandardizované a aj keď môžete vidieť rozdiely v ich nabíjaní, samotnej baterke by to škodiť nemalo. Dnešné batérie sú dosť inteligentné na to, aby prijali len také množstvo energie, aké dokážu. Aj keď na druhej strane, toto všetko sa určite nevzťahuje na rôzne lacné a falošné nabíjačky – koniec koncov, ak vybuchnú, vášmu mobilu to práve neprospeje.

zdroj: wikipedia.org

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio