MOBIL.sk MOBIL.sk

Emoji páriky by mohli prísť v 55 rôznych kombináciách pohlavia a pleti. Ryšaví majú ale smolu
zdroj: Unicode

Emoji páriky by mohli prísť v 55 rôznych kombináciách pohlavia a pleti. Ryšaví majú ale smolu

Ďalšia generácia emoji by chcela privítať ešte väčšiu rozmanitosť medzi párikmi.

Kde sú tie časy, keď emoji boli len žlté tváričky, ktoré vyjadrovali naše emócie počas komunikácie cez internet? V dnešnej dobe sa už aj medzi emoji vsúva stále viac potreba rozmanitosti tak, aby boli všetci spokojní. Veď aká by to bola katastrofa, keby chcete svojej druhej polovičke poslať emoji páriku a náhodou medzi nimi nenájdete akurát vašu kombináciu farby pleti a vlasov! Že žiadna? Nuž, vo svete emoji asi ani nie.

Ich najbližšia generácia by totiž mohla prísť s celkom 55 rôznymi kombináciami párikov, ktoré sa držia za ruky. To aby sa náhodou niekto necítil diskriminovaný, že akurát jeho kombinácia v zozname emoji chýba. Vďaka tomu si tak možno budete môcť vybrať, či chcete poslať párik muža a ženy, muža a muža alebo ženy a ženy a tiež presnú kombináciu ich farby pleti, vlasov aj trička.

zdroj: Unicode

Samozrejme, nemusíte sa báť, že by ste si museli vyberať spomedzi 55 takmer totožných emoji. Unicode Consortium, organizácia, ktorá stojí za vytváraním nových emoji, povedala, že novinkou bude jedna stojaca postavička. Tá bude teda k dispozícií v rôznych farbách a pohlaviach. Keď vedľa nej umiestnite ďalšiu postavičku, zlúčia sa do jedného „emoji“ a vytvoria tak párik. Takže, vďaka tomu si budete môcť vytvoriť párik presne podľa seba. Teda, v prípade, že nie ste ryšaví. Na tých v Unicode Consortium akosi zabudli. 

zdroj: giphy.com

Podľa blogového príspevku Unicode Consortium ale toto nie sú jediné novinky, ktoré chystajú. Plánujú sa špeciálne zamerať aj na ľudí s určitým postihnutím. 13 nových emoji by malo reprezentovať rôzne druhy postihnutia pre nepočujúcich, nevidiacich, či hluchonemých. Ak rátame aj jednotlivé farby pleti, malo by ísť o celkovo 45 rôznych možností emoji. Tak sme zvedaví, čo nakoniec do našich smartfónov pribudne...

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio