MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung a jeho čerstvá novinka Galaxy Note9. Zoznámte sa!
zdroj: Samsung

Samsung a jeho čerstvá novinka Galaxy Note9. Zoznámte sa!

Párkrát som sa už v živote zamýšľal nad tým, prečo sa niektorý z popredných výrobcov smartfónov raz neodhodlá urobiť dokonalý mobil. Telefón, ktorý by mal jednoducho všetko, čo si človek môže priať. Dnes podvečer som nadobudol pocit, že takýto smartfón sa práve zrodil.

Samsung Galaxy Note9 je dlho očakávanou novinkou z dielne juhokórejského výrobcu, ktorý si je dôležitosti modelu Note9 vedomý. Preto nebral nič na ľahkú váhu a po minuloročnom veľmi vydarenom Note8 dnes predstavil nástupcu, ktorého si v predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Samsung Galaxy Note9 / Samsung


Galaxy Note9 je tabletofón so 6,4-palcovým Super AMOLED Infinity displejom s Quad HD+ rozlíšením.
Nejdeme vás zaťažovať detailami, geekovia si ich môžu pozrieť v podrobnej tabuľke pod článkom. Vráťme sa však k displeju. Ide o najväčší bezrámikový displej, aký kedy Samsung v rade Note predstavil. Je nesmierne jemný a hoci sme zatiaľ nemali možnosť smartfón vyskúšať, zo skúsenosti vieme, že kvalita mu rozhodne nebude cudzia.

Spoločnosť YouTube označila Note9 za vlajkovú loď, ktorá ľuďom sprostredkuje ten najlepší zážitok z prehliadanie videí vôbec.
K tomu budú určite prispievať aj stero reproduktory vyladené firmou AKG s podporou technológie Dolby Atmos. A pre zvukových nadšencov je tu ešte jedna dobrá správa - 3.5 mm audio jack konektor Samsung novému Note9 ponechal.

Samsung Galxy Note9 / Samsung

S novými 64-bitovými procesormi Snapdragon 845 a Exynos 9810 vyrábanými novou 10 nm technológiou môžu majitelia očakávať až o 30% vyšší výkon než v modeli Note8. O chod sa bude starať aj 6 alebo 8 GB RAM (podľa verzie) a 128 alebo (úžasných) 512 GB (!) vnútornej pamäte pre vaše súbory. A komu by málilo, bude si môcť pamäť rozšíriť pamäťovými kartami microSD s veľkosťou až do 400 GB.

Všetka táto výbava bude potrebovať dosť šťavy, no Samsung myslel aj na to. Note9 prichádza s batériou o veľkosti 4000 mAh, takže aj keď budete telefonovať, posielať správy, hrať sa alebo prezerať Instagram, dostanete sa minimálne na 1 deň výdrže. Samsozrejme to môže byť aj podstatne viac, záležať bude len na tom ako aktívne budete Note9 používať.

Nové pero S Pen / Samsung

Mimochodom, keď sme už pri aktívnom používaní. Galaxy Note9 spĺňa certifikáciu odolnosti IP68 voči vode a prachu, takže váš smartfónový poklad bude chránený skvelo. Ak ste viac kancelársky tip, určite poteší prítomnosť nového S Pen stylusu priamo v tele smartfónu. S Pen sa dokáže nabiť už za 35 sekúnd a po vytiahnutí z tela vydrží až 200 kliknutí jeho tlačidlami. To všetko vďaka technológii Bluetooht vo verzii 5.0 Low energy.

Špičkový je aj duálny fotoaparát. Opäť sa jedná o to najlepšie, čo kedy Samsung do smartfónu umiestnil. Dva 12-megapixelové objektívy (širokouhlý + teleobjektív) s technológiou dual pixel, optickou stabilizáciou a premenlivou clonou ponúkajú dvojnácobný optický zoom a kvalitu fotografií, ktorej sa vyrovná máloktorý model konkurenčných značiek.

Balenie špeciálnej 512 GB verize Galaxy Note9 / Samsung

Aplikácia fotoaparátu je navyše vybavená funkciou optimalizácie scény, kde si sám fotoaparát zvolí najlepšie nastavenie podľa toho, čo vidí. Vyberať si bude môcť až z 20 prednastavených optimalizácií. Detekcia chýb zase zistí, pokiaľ na vašom obrázku nie je niečo v poriadku. Či už ide o rozmazanú fotku alebo vami fotografovaná osoba žmurkla, upozorní vás na to notifikácia a vy budete môcť urobiť perfektný záber. Predná selfie kamerka má 8 megapixelov.

Smartfón môžete zabezpečiť klasicky alebo pomocou biometrických funkcií ako rozpoznávanie tváre, čítanie očnej dúhovky alebo klasickým senzorom otlačkov prstov, ktorý nájdete na zadnej strane pod fotoaparátom. Zoznam ďalších funkcií je naozaj dlhý. Všetky funkcie si môžete prezrieť v tabuľke pod článkom.

Špeciálna verzia so smart hodinkami / Samsung

Samsung Galaxy Note9 bude na slovensku dostupný v čiernej Midnight Black (128 / 512 GB) a modrej Ocean Blue (128 GB) verzii. Odporúčané maloobchodné ceny sú 999 eur za 128 GB verziu a 1249 eur za 521 GB verziu. V predaji bude aj špeciálna 512 GB edícia s hodinkami Samsung Galaxy S3 Frontier v luxusnom balení za 1349 eur.

Predobjednávky bežia od 9. do 23. augusta, pričom v rámci nich je možné využiť bonus 100 pri odpredaji akéhokoľvek svojho starého smartfónu. Ak máte doma starší smartfón radu Note, bonus bude až 200 eur. My sa už nevieme dočkať testovania.

Špecifiákacie Samsungu Galaxy Note9

Špecifikácie sú všeobecné pre model Galaxy Note9. Niektoré z vlastností sa na jednotlivých trhoch môžu odlišovať.

zdroj: Samsung

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio