MOBIL.sk MOBIL.sk

Fortnite konečne mieri do Android telefónov! V Google Play ho ale nenájdete
zdroj: youtube.com / fortnite

Fortnite konečne mieri do Android telefónov! V Google Play ho ale nenájdete

Populárna hra bude počas prvých dní dostupná len na smartfóny Galaxy a až postupne sa rady hráčov rozšíria aj o ďalšie Android zariadenia.

Meno Fortnite je fanúšikom počítačových hier už dobre známe. Táto akčná hra si získala srdcia miliónov hráčov po celom svete. Zahrať sme si ju mohli na konzolách, počítačoch a neskôr aj na iOS zariadeniach. Jediní, ktorí museli stále čakať, boli majitelia Android telefónov. Aj na tých ale konečne prišiel rad a Fortnite mieri aj na operačný systém od Google.

Počas veľtrhu Samsungu, na ktorom nám táto juhokórejská spoločnosť predstavila novinku Galaxy Note 9 vystúpil na pódiu muž, ktorý stál za zrodom Fortnite - Tim Sweeney. Zakladateľ štúdia Epic Games oznámil veľké novinky v súvislosti s touto populárnou hrou.

zdroj: youtube.com / fortnite

V prvom rade, Fortnite príde ako exkluzivita Galaxy mobilov od Samsungu. Od dnes si ju budú môcť zahrať všetci majitelia zariadení Galaxy S7 a novších, to logicky zahŕňa aj najnovší high-end telefón od Samsungu Galaxy Note 9. Počkajte, počkajte! Majitelia ostatných Android telefónov ešte nemusia hneď plakať. Exkluzivita potrvá len do 12. Od nedele by mal byť Fortnite dostupný aj pre ďalšie Android telefóny.

To, že sme sa o spustení Fortnite dozvedeli práve počas predstavovania Note 9 má ešte ďalší význam. Majitelia tohto telefónu totiž budú mať ešte jednu „výhodu“. K dispozícií dostanú špeciálny skin s názvom „Galaxy“, ktorý bude exkluzívny len pre Galaxy Note 9.

zdroj: youtube.com / fortnite

Treba ale ešte podotknúť, že Fortnite zatiaľ nevychádza ako plnohodnotná verzia. Podobne, ako to bolo počas predstavenia pre iOS, aj teraz to začína uzavretou betou. Zaregistrovať na ňu sa môžete cez stránku fornite.com/android. Nezúfajte ale ak vás hneď od začiatku nevyberú. Vývojári plánujú plniť hru hráčmi postupne, takže sa k hre môžete dostať až po nejakom čase. 

Hovorilo sa, že Epic Games by chceli obísť Google Play Store a 30% podiel pre Google tak, že Fortnite bude k dispozícií na nainštalovanie inak ako cez oficiálne kanály. Táto informácia sa potvrdila, takže hra nebude, tak ako sme zvyknutí, k dispozícií cez Google Play. Nainštalovať si ju budete môcť tak, že z oficiálnej stránky stiahnete inštalačný súbor.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio