MOBIL.sk MOBIL.sk

Skladací smartfón od Samsungu príde skôr, než očakávame. Tvrdí to zdroj blízky spoločnosti
zdroj: wikipedia.org

Skladací smartfón od Samsungu príde skôr, než očakávame. Tvrdí to zdroj blízky spoločnosti

O chystaných skladacích smartfónoch informujeme relatívne často. Posledné informácie však vniesli do celej témy trochu viac svetla. Už totiž nejde len o dohady tvoriace sa okolo uniknutých obrázkov, ale o výpovede reálnych ľudí, aj keď utajených.

Roky 2019 má byť oným sľubným rokom, keď sa vo svete smartfónov objaví relatívne veľká novinka. Vetrom do plachiet má byť úplne nová koncepcia telefónu, ktorý sa dá zložiť na polovicu a následne strčiť do vrecka. Takéto prototypy chystá každý väčší výrobca. Niektorí nimi chcú prekvapiť technologický svet, iný potvrdiť svoju pozíciu technologického giganta.

A práve do druhej kategórie patrí spoločnosť Samsung. A práve juhokórejská firma by vraj mala predstaviť skladací mobil už na začiatku roka 2019. Hodlá tak poraziť čínsky Huawei, ktorý o sebe sebavedomo tvrdí, že on bude prvým výrobcom s ohybným smartfónom.

Denníku The Wall Street Journal sa podarilo získať vyjadrenia informátorov z prostredia blízkeho spoločnosti Samsung. Tí prezradili, že zariadenie od Samsungu prinesie 7-palcový skladací displej, čo je relatívne štandardná hodnota u veľkých smartfónov. Displej bude formátu 4:3, aby zabezpečil čo najlepšie využitie plochy obrazovky. Dlhodobo je totiž práve tento pomer strán displeja považovaný za najlepší pre produktivitu.

Ukážky z reklamy Samsungu ukazujúce prototyp na veľtrhu CES 2013 / Samsung

Toto 7-palcové zariadenie následne budeme schopní zložiť na polovicu ako peňaženku. Na vonkajšej strane zariadenia bude menší displej pre zobrazovanie informácií ako sú hodiny, notifikácie a pod. Fotoaparát (poprípade fotoaparáty) sa budú nachádzať na druhej polovici zloženého zariadenia.

Samsung o skladacom mobile rozpráva už od roku 2014, za tú dobu mal teda kopec času na vývoj. Bude zaujímavé sledovať, či jeho zariadenie bude mať výrazne navrch oproti čínskym drakom a menším spoločnostiam, ktoré nemajú toľko prostredkov na vývoj.

Na záver dodávame, že na nové zariadenie si nezabudnite šetriť už teraz. Údajne totiž pôjde o poriadne drahý smartfón, ktorý bude prvým svojho druhu, čím zadefinuje celú novú kategóriu zariadení.

zdroj: wsj.com

Samotná reklama Samsungu na skladací smartfón (2013)

zdroj: Samsung / YouTube

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio