MOBIL.sk MOBIL.sk

Meizu 16 a 16 Plus: Novinky bez horného výrezu, s čítačkou odtlačkov v displeji a prívetivou cenou
zdroj: Meizu

Meizu 16 a 16 Plus: Novinky bez horného výrezu, s čítačkou odtlačkov v displeji a prívetivou cenou

Snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displeji už nie je výsadou len tých najdrahších mobilov. Meizu 16 ho ponúka už za 400 dolárov.

Čínsky výrobca Meizu nám práve predstavil svoje dve nové vlajkové lode. Meizu samozrejme nie je takým zvučným menom ako napríklad spoločnosť Huawei či Xiaomi, ale so svojimi novými smartfónmi Meizu 16 a Meizu 16 Plus ukazujú, že rozhodne stoja za pozornosť.

Novinka zaujme už svojim dizajnom, keďže z radu ostatných high-end telefónov na prvý pohľad vyčnieva. Nenájdeme tu žiadny horný výrez, len čistú obrazovku. Aj napriek tomu ale pokrýva veľkú časť tela a má celkom malé rámiky nad displejom a pod displejom. To vďaka tomu, že výrobca zabudoval čítačku odtlačkov prstov priamo do displeja.

zdroj: Meizu

Áno, Vivo 16 aj 16 Plus sa môžu pochváliť snímačom odtlačkov v obrazovke a zaraďuje sa tak do rodiny len niekoľkých smartfónov, ktoré niečo podobné ponúkajú. Doteraz sme túto funkciu videli len v smartfóne Huawei Porsche Design Mate RS, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition a v niekoľkých mobiloch od spoločnosti Vivo. 

Novinky sa nemusia hanbiť ani za svoj výkon. Obe sú vybavené procesorom Snapdragon 845, 6 alebo 8GB pamäťou RAM a 64 až 256GB vnútorným úložiskom. Čo sa kamery týka, o kvalitné fotografie sa stará duálna zadná kamera s 20MP a 12MP senzormi. Ponúka až trojnásobný zoom bez straty kvality vďaka teleobjektívu. Na prednej strane potom nájdeme 20MP selfie kameru, ktorá je samozrejme vybavená portrétovým módom.

Všetko toto nám Číňania ponúkajú za cenovku začínajúcu na 400 dolároch za 6 palcový model Meizu 16 s 6GB/64GB pamäťou. Za najvybavenejší model Meizu Pro s 6,5 palcovým displejom a 8GB/256GB pamäťou RAM zaplatíme 585 dolárov.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio