MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil svoje nové tablety Galaxy Tab S4 a Galaxy Tab A 10.5"
zdroj: Samsung

Samsung predstavil svoje nové tablety Galaxy Tab S4 a Galaxy Tab A 10.5"

Samsung si myslí, že tablety zohrávajú stále dôležitejšiu rolu pre používateľov, pretože im pomáhajú v situáciách, kde smartfónom dochádza dych. Preto spoločnosť predstavuje hneď dva nové tablety, ktoré potešia milovníkov toho najlepšieho ako aj ľudí, ktorí chcú dobrý tablet, ale odmietajú zaň utratiť celý majetok.

Samsung Galaxy Tab A 10.5"

Lacnejší z dvojice na tom vôbec nie je zle, čo sa parametrov týka. 10.5 - palcový LCD displej je rovnakej veľkosti, ako nájdeme v menších iPadoch Pro. Rozlíšenie Full HD (1920 x 1200 obrazových bodov) je navyše jemné a plne postačujúce. Tenké rámčeky okolo displeja tiež potešia. V tomto modeli nehľadajte čítačku odtlačkov prstov, domovské tlačidlo ani rozpoznávanie tváre. Prihlásite sa klasickým heslom a tablet sa ovláda výlučne gestami a digitálnymi tlačidlami na obrazovke.

Samsung Galaxy Tab A 10.5" / Samsung

Výkonnostne bude toto zariadenie spadať skôr do strednej triedy. Naznačuje nám to čip Snapdragon 450, 3 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte pre vaše dáte. Dobrou správou je, že pokiaľ budete chcieť pamäť rozšíriť, môžete, Samsung totiž do tabletu umiestnil aj čítačku pamäťových kariet microSD až do veľkosti 400 GB. Predná kamerka má 5 megapixelov a zadný fotoaparát 8 megapixelov, no a o šťavu sa postará štedrá 7300 mAh batéria.

Samsung Galaxy Tab A 10.5" / Samsung

Samsung Galaxy Tab A 10.5 je určený najmä na zábavu, a tak je použitie štvorice reproduktorov s technológiou Dolby Atmos veľmi dobrou správou. Zvuk hudby a videí by mal byť naozaj špičkový. Samsung myslel aj na rodiny. Tablet bude podporovať niekoľko účtov. Vy teda môžete mať svoje súbory rozmiestnené podľa seba a vaše dieťa si môže inštalovať hry, ktoré vás pri práci na ploche nebudú rušiť.

Parametre tabletu Galaxy Tab A 10.5" / Samsung

Tablet pôjde do predaja v polovici oktobra 2018 a bude sa predávať v dvoch farbách (čierna a šedá). Wi-Fi verzia vás vyjde na veľmi príjemných 315 eur a verzia so 4G LTE sieťou bude stáť 389 eur.

Samsung Galaxy Tab S4

Vybavenejší súrodenec ponúkne prémiovejšie parametre. Uhlopriečka síce ostáva rovnaká ako v predošlom modeli, ale použitou technológiou bude SuperAMOLED displej s rozlíšením 2560 x 1600 pixelov. Ostatné výkonnostné parametre si pozrite v tabuľke nižšie.

Samsung Galaxy Tab S4 / Samsung

Samsung Galaxy Tab S4 prináša niekoľko špecialít. Jeho štyri reproduktory sú ladené spoločnosťou AKG a podporujú Dolby Atmos. V balení s tabletom bude pribalený aj smart stylus S Pen, takže jeho majitelia rozhodne nemusia utrácať na stylus dodatočných 100 eur, ako to je v prípade majiteľov iPadov.

Parametre tabletu Galaxy Tab S4 / Samsung

Absolútnou novinkou v tabletoch bude potom podpora technológie DeX. Tou disponujú vlajkové lode Galaxy S a po pripojení k dokovacej stanici si môžete svoj smartfón (a teraz už aj tablet) upraviť do podoby počítača. Aplikácie bežia pod systémom Android v základnom režime alebo sa po pripojení DeXu prepnú do desktopového. Pripojiť samozrejme môžete aj myš, klávesnicu alebo displej.

Samsung Galaxy Tab S4 / Samsung

Samsung Galaxy Tab S4 bude dostupný už začiatkom septambra v čiernej a šedej farbe. Wi-fi verzia bude stáť 699 eur a verzia s LTE, pomocou ktorej budete môcť aj telefonovať, bude mať cenu 759 eur. Do predaja pôjde aj príslušenstvo v podobe krytu s klávesnicou (129,90 eur) a polohovateľné púzdro za 59, 90 eur.

Samsung Galaxy Tab S4 / Samsung

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio