MOBIL.sk MOBIL.sk

Najpravdepodobnejším dátumom predstavenia nových iPhonov je...
zdroj: MOBIL.sk

Najpravdepodobnejším dátumom predstavenia nových iPhonov je...

Tešíte sa už na nové iPhony? My tiež. Apple ich predstavuje každú jeseň v septembri a nebude tomu inak ani tento rok. Napriek tomu, že ešte nič nebolo oficiálne potvrdené, v tomto roku sa dá celkom presne určiť deň, kedy sa tak stane.

O nových iPhonoch toho vieme už celkom dosť. Vieme ako vyzerajú, čo prinesie nový systém, v akých farbách sa budú predávať, ich približnú cenu a vieme aj, aké rozdiely budú mať jednotlivé modely medzi sebou. Jedinou neznámou je zatiaľ deň predstavenia. Ten spoločnosť Apple ohlasuje formou pozvánok na keynote, ktoré sa jedného dňa, pár týždňov pred predstavením, zjavia v mailových schránkach technologických serverov.

Apple pre predstavenie nových iPhonov preferuje utorky a stredy. Preto tento rok prichádzali do úvahy konkrétne štyri dátumy. 3. alebo 4. september a 11. alebo 12. september. Vylučovacou metódou sa však ľahko dá prísť na ten správny dátum. 3. september by bol skvelým dňom pre predstavenie, ale tento deň ( Labour Day ) je akýmsi ekvivalentom Sviatku práce u nás. Počas sviatku to teda určite nebude. 4. a 5. september by sme vzhľadom na históriu mohli vylúčiť.

Následne tu máme 11. september. Všetci veľmi dobre vieme, že v roku 2011 sa v New Yorku stale hrozné teroristické útoky a Amerika smúti. Keďže Apple ako spoločnosť vyznáva klasické americké hodnoty, určite by neusporiadala predstavenie a oslavu jej nových iPhonov v pietny deň. Ďalšie dátumy 18. a 19. septembra sú už v kalendári veľmi neskoro. To totiž zvykne bývať čas, kedy Apple nové iPhony začína predávať v prvej vlne. Keby boli iPhony predstavené 18. a 19. septembra, v štandardný dátum 21. septembra by sa nové iPhony nestihli dostať na pulty predajní.

Tento rok to teda vyzerá na 12. septembra. Vcelku fajn zhoda, vzhľadom na 12. verziu operačného systému iOS, ktorá sa objaví v nových (i starých) iPhonoch. Už štandardne bude celé predstavovanie možné sledovať aj online. Okrem nových iPhonov sa očakávajú aj nové iPady s bezrámčekovým dizajnom, či nová generácia smart hodiniek Apple Watch.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio