MOBIL.sk MOBIL.sk

Wow! Tento futuristický fitness tracker vám vytvorí 3D model vášho tela
zdroj: Pixabay

Wow! Tento futuristický fitness tracker vám vytvorí 3D model vášho tela

Budúcnosť je čudná. Aspoň podľa vecí, prostredníctvom ktorých do nej môžeme nahliadnuť už dnes. Jedným z týchto prípadov je 3D fitness tracker Naked.

Zariadenie je označované ako prvý domáci 3D skener celého tela, ktorý pozostáva z dvoch častí. Prvou je rotačná váha, na ktoré stojíte a pomali vás otáča a druhou je zrkadlo. Ako však už určite tušíte, nejde o obyčajné zrkadlo. Ide o skener, ktorý vás pri otáčavom pohybe naskenuje do digitálnej 3D podoby. Váha vám zmeria hmotnosť a percento telesného tuku a spolu s obrazom vám toto kombo dopomôže k jednej zásadnej veci. Vyformovať si telo.

Naked 3D fitness tracker

Podobné projekty sú často nepraktické a ich vývoj je dosť netransparentý. Ďalším problémom je, že spoločnosti, ktoré ich vytvorili, skrachujú skôr, než sa ich zázračný produkt dostane na trh. Naked 3D je na tom však odlišne. Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Spoločnosť Naked dnes oznámila, že získala finančné prostriedky vo výške 14 miliónov dolárov na vývoj a výrobu zariadenia. S týmto oznámením zároveň prišla informácia, že objednávky pre Naked 3D fitness tracker budú dostupné už túto jeseň.

Naked 3D fitness tracker

Spoločnosť teda nesľubuje veľké veci bez akejkoľvek podpory. Navyše podobnému nápadu praje aj doba. V čase Instagramového šialenstva chce vyzerať super každý. Používanie zariadenia vyzerá veľmi jednoducho. Postavíte sa na váhu pred zrkadlom, tá zmeria hodnoty a otočí vás, aby 3D skener mohol vytvoriť vašu digitálnu podobu. Následne sa všetky informácie spolu so skenom prenesú do aplikácie vo vašom smartfóne.

Naked 3D fitness tracker

Kým chudnutie je relatívne viditeľná záležitosť, naberanie svalovej hmoty sa už pozoruje horšie. S Naked 3D fitness trackerom to však bude hračka a určite to bude vítaný pomocník pre všetkých fitness nadšencov. S bezpečnosťou to tiež vyzerá dobre. Naked naschvál nepoužíva vaše fotografie, aby sa náhodou pri prenose nedostali do rúk hackerov. Váš 3D avatar sa nahráva na Naked cloud a ten je šifrovaný štandardom AES 256.

zdroj: Naked Labs / YouTube

Táto technológia má veľký potenciál. Ak nemáte konfekčnú veľkosť, mohla by byť využitá v online obchodoch s oblečením, kde by ste si virtuálne mohli vyskúšať akýkoľvek odev či módny doplnok pre lepšiu predstavu. Alebo by ste si mohli vytlačiť svoju 3D figúrku na 3D tlačiarni. Skener však vôbec nie je lacnou záležitosťou. Jeho cena je 1395 amerických dolárov a doprava vás bude stáť ešte o 100 dolárov naviac. Keď to však niekto takúto hračku doma bude chcieť mať, pretože fitness či vzhľad je celý jeho život, určite si na ňu našetrí. Viac info nájdete na oficiálnej stránke produktu.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio