MOBIL.sk MOBIL.sk

Firefox bude mať nové logo a chce vedieť, čo si o ňom myslíte
zdroj: mozilla firefox logo

Firefox bude mať nové logo a chce vedieť, čo si o ňom myslíte

Spoločnosť Mozilla sa rozhodla redizajnovať logo svojho prehliadača Firefox s malou pomocou nás všetkých.

Staré verzus súčasné logo Firefoxu / MOBIL.sk

V decembri 2017 sme tu už jeden redizajn loga prehliadača Firefox mali. Išlo o súvislosť s predstavením novej verzie Firefox Quantum. Kreslená ikona líšky s horiacim chvostom a planéty Zem sa mierne zjednodušila, aby celé logo pôsobilo vzdušnejšie, jasnejšie a modernejšie. Tentoraz pôjde o hlbšiu a komplexnejšiu zmenu.

Jej cieľom nebude iba logo samotné. Mozilla sa rozhodla priniesť dve verzie loga a sním aj kompletný redizajn ikoniek. Spoločnosť tak ponúka každému možnosť vyjadriť sa v komentároch na ich blogu k dvom odlišným dizajnovým systémom, aby jej zmenu uľahčili samotní používatelia. Veď práve o nich pôjde.

Dizajnový systém 1 / Mozilla

"Súčasná ikona Firefoxu s líškou a jej horiacim chvostom neponúka dostatok dizajnových nástrojov na zastúpenie ikon celej produktovej línie," napísali dizajnéri spoločnosti Mozilla na jej blog.

Dizajnový systém 2 / Mozilla

Spoločnosť tak na svojom blogu zdielala spomínané dva dizajnové systémy, ktoré zahŕňajú "master brand" logo pre prostredie prehliadača alebo merch (líščia hlava alebo povedomejší horiaci líščí chvost). Pod ním však vidíme logo samotného prehliadača (general browser icon) a sériu ikoniek pre rôzne služby a funkcie Firefoxu, ktoré ho definujú ako moderný prehliadač.

Zapracovanie dizajnu do prehliadača a marketingu / Mozilla

"Každá jedna z ikon prejde niekoľkými vylepšeniami alebo sa môže úplne zmeniť, kým ju uvedieme na trh," uvádza spoločnosť. "V tomto bode sa zameriavame na systém ako taký."

Mozilla

Spoločnosť Mozilla tak nechce, aby používatelia predkladali vlastné návrhy, ani nechce dať o výbere hlasovať, potrebuje iba spätnú väzbu k týmto dvom dizajnovým jazykom, aby vedeli kam sa majú s nimi ďalej pohnúť, keďže ešte stále nejde o finálne návrhy. Každopádne je fajn vidieť, že nejakú spoločnosť zaujíma názor používateľov aj v roku 2018.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio