MOBIL.sk MOBIL.sk

Makety nových iPhonov sa objavili na internete!
zdroj: Ben Geskin

Makety nových iPhonov sa objavili na internete!

Predstavenie noviniek od spoločnosti Apple sa očakáva zhruba okolo 11. septembra. Mali by byť predstavené nové Apple Watch 4, nové iPady a, samozrejme, úplne nová generácia iPhonov. A práve okolo iPhonov zvykne vývať najväčší rozruch. Nie je tomu inak ani v tomto roku.

Tento rok sa dočkáme opäť predstavenia až troch modelov. Na internete sa objavili fotografie makiet dvoch z nich. V prvom rade ide o iPhone X Plus, teda zväčšenú verziu iPhonu X s identickou konštrukciou, vertikálnym duálnym fotoaparátom a displejom s výrezom.

zdroj: Ben Geskin / Twitter

Rámčeky okolo displeja by mali byť tento rok o čosi menšie než v iPhone X. Na obrázku vidíme, že zachovaná ostane aj konštrukcia oceľového rámčeka a sklenenej zadnej strany. Pôjde jednoducho o väčší iPhone X Plus.

Vedľa tohto modelu je však zobrazený aj najlacnejší 6,1-palcový model iPhonu pre tento rok. Je možné, že bude predávaný pod názvom iPhone (2018) podobne, ako to spoločnosť Apple naposledy urobila v prípade iPadu.

zdroj: Ben Geskin / Twitter

"Lacný" iPhone by mal pokračovať v nastolenom trende bezrámčekového displeja s výrezom, ibaže v tomto prípade bude kvôli cene použitá lacnejšia LCD technológia displeja, takže displej aj rámčeky budú o čosi výraznejšie, než v prípade drahších modelov.

Slash Leaks

Rozdiel údajne bude aj v rámčeku, ktorý bude v prípade 6,1-palcového modelu "iba" z hliníka. Hlavnou devízou budú v tomto prípade farby. Apple vraj plánuje nový lacný iPhone predávať v červenej, modrej, oranžovej, šedej a bielej. Ako vidíme na obrázku vyššie rozdielom bude aj použitý fotoaparát, ktorý si bude musiež vystačiť s jednou optikou.

Dva drahšie iPhony by sa mali začať predávať hneď v septembri, ale paradoxne s lacnejším iPhonom má Apple vo výrobe údajne problémy, takže ten sa na pulty predajní dostane o mesiac neskôr.

Slash Leaks

iPhone X by mal cenou začínať na 899 amerických dolárov, iPhone X Plus na sume 999 dolárov a lacný model bude na zákazníkov útočiť cenou 699 amerických dolárov. Apple sa teda očividne chystá zlacňovať, čo by všetci zákazníci a fanúšikovia značky určite uvítali.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio