MOBIL.sk MOBIL.sk

11 faktov o Tinderi, ktoré vám možno pomôžu s online randením
zdroj: Pixabay

11 faktov o Tinderi, ktoré vám možno pomôžu s online randením

Kedysi sa ľudia spoznávali v teréne. Chodili do kaviarní, na diskotéky, na výlety, športovali. Tam všade ste totiž mohli naraziť na svoju potencionálnu polovičku. Dnes sa robieva to isté, akurát na oslovenie potrebujú ľudia aplikácie.

V podstate je to dosť fajn, pretože sa ušetríte nechceného a bolestivého odmietnutia v teréne. Jednoducho si zapnete Tinder, listujete si v ňom ako v katalógu a von idete iba s osobou, o ktorej už nejaké tie základné informácie máte. Navyše sa vám aj vizuálne pozdáva. Lenže aj randenie na Tinderi má nejaké zákonitosti, o ktorých vám povieme v nasledujúcich 11 faktoch o randení na Tinderi.

1 / Najlepší čas na swipe-ovanie je...

Pixabay

Aj keď sa to nezdá, správne načasovanie je na Tinderi veľmi dôležité. Najrušnejšie hodiny pre zoznamovaciu aplikáciu je večer a noc, kedy sa na ňu pripája najviac ľudí. Vedeli ste tiež, že máte oveľa väčšiu možnosť na "zhodu" od pondelka do stredy? V piatok a víkendy už totiž väčšina ľudí trávi s tými, s ktorými sa spoznali alebo si hľadajú partnera / partnerku klasickým old school spôsobom.

2 / Rozum je viac než krása

Aspoň takto to uvádza 96 %. Pre hľadajúcich je oveľa zaujímavejšie, keď má osoba vyplnený profil tak, že pôsobí nenútene, vtipne a inteligentne. Zároveň však údajne až 96 % ľudí na Tinderi niekedy klame. Náhoda? Ja myslím, že nie.

3 / Muži používajú Tinder menej

Ak ste si mysleli, že to my muži sme zúfalci tráviaci nad Tinderom celé noci, musím vás vyviesť z omylu. Opak je pravdou. Sú to ženy. Ženské pohlavie navyše dáva srdiačka pri swipe-ovaní až o 30 % menej. Hm.

4 / Ani z voza, ani na voz

Pixabay

Ste príliš vyberaví? Tinder vás v tom prípade nemá veľmi v láske. Beriete všetko, čo vám príde do cesty? Ani takto si vás zoznamovacia aplikácia neobľúbi. Ak sa vám páči len veľmi málo ľudí, Tinder vám bude ukazovať oveľa menej zhôd, než v skutočnosti dostanete. Ak pôjdete v rozdávaní srdiečok ako kombajn, Tinder vás označí za podvodníka a nebudete dostávať pre zmenu žiadne zhody.

5 / Ľahká korisť

Podľa jednej americkej psychologickej štúdie majú používatelia Tinderu oveľa nižšie sebavedomie a sebahodnotenie, než tí, ktorí ho nepoužívajú. Ale toto by sme mohli povedať aj o ľuďoch na Instagrame, Facebooku alebo Twitteri. Nemusí to nutne znamenať, že sú používatelia Tinderu ľahkou korisťou, ale ide o zaujímavé tvrdenie.

6 / Hudba spája

MOBIL.sk

V nastaveniach svojho profilu na Tinderi môžete povoliť zdieľanie svojej obľúbenej skladby a obľúbených interpretov s inými používateľmi. Tí, ktorí tak urobia, majú až o 84 % väčšiu šancu nájsť si partnera než tí, ktorí sa o svoj hudobný vkus nepodelia.

7 / Doľava, doprava

Priemerný aktívny používateľ Tinderu sa do aplikácie prihlási až 11 krát za deň. To je 4015 krát ročne, kým nájdeme niekoho dosť šialeného na to, aby sme s ním trávili čas. Priemerne strávený čas nad aplikáciou je zas 35 minút, čo je viac, než trávite denne na záchode. Aj keď viem, že niektorí používatelia tieto dve činnosti radi kombinujú.

8 / Na tenkom ľade...

Pixabay

Podľa prieskumov, je až 42 % ľudí na Tinderi v trvalom vzťahu. To zabolí.

9 / Veľký brat to celé ovláda

Podľa viacerých investigatívnych správ sa zistilo, že Tinder má na vás interný bodovací systém podľa toho, ako atraktívni sme. Podľa toho nás delí do kategórií a posiela nám návrhy medzi sebou.

10 / Úsmev, prosím!

Pixabay

Ak máte pekný úsmev, jednoducho ho ukážte. Používatelia Tinderu, ktorí na sa na fotkách usmievajú sú až o 14 % úspešnejší v zhodách.

11 / Máte prednosť

Vždy, keď si otvoríte Tinder na nejakom novom mieste ako je dovolenka, chata alebo výlet, Tinder vás ľuďom v danej lokalite doslova natlačí do feedu. Dobre vedieť, hm?

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio