MOBIL.sk MOBIL.sk

Podoba Xperie XZ3 od Sony sa dostáva na internet. Opäť nastane zmena v dizajne! (VIDEO)
zdroj: CompareRaja

Podoba Xperie XZ3 od Sony sa dostáva na internet. Opäť nastane zmena v dizajne! (VIDEO)

Vzhľad smartfónu Sony Xperia XZ3 sa už na internet dostal pred časom. V mnohom vyzeral ako Xperia XZ2 Premium, ale teraz sa ukazuje, že fotky boli podvrch.

Potvrdzuje to najnovšie krátke video, ktoré ukazuje Xperiu XZ3 z 360 stupňov. Autorom videa je známa dvojica leakerov. Twitterový účet @OnLeaks a a stránka CompareRaja, ktorým sa podarilo priniesť podoby hneď niekoľkých smartfónov, a to ešte pred ich predstavením. Nešlo pri tom o žiadne výmysly. Ak sa táto dvojica raz pustí do nejakej vizualizácie, väčšinou je úplne identická so samotným zariadením predstaveným neskôr. Čo teda ich dnešné video prezrádza o Xperii XZ3?

Sony Xperia XZ3 bude vybavená opať veľkým 5,7 palcovým displejov s pomerom strán 18:9. Zatiaľ čo model XZ2 mal hranatejšie rohy displeja, rohy displeja u XZ3 sú okrúhlejšie. Rovnako krycie sklo displeja bude mať väčší 3D efekt a bude potiahnuté až na bočné strany displeja, čo vytvára ilúziu hĺbky. Tento typ displeja spopularizovala spoločnosť Samsung, ktorá ho používa už od čias smartfónu Galaxy S6 Edge.

Zmeny sú viditeľné aj pri kovovom rámčeku displeja. Veľmi zaujímavým je zistenie, že na zadnej strane sa napriek všetkým dohadom nachádza opäť iba jedna šošovka fotoaparátu, žo je prinajmenšom zvláštne. Všetky ostatné vlajkové lode dnes totiž používajú duálny fotoaparát. Konzervatívne Sony si ale zrejme túto vychytávku necháva pre rad Xperia Premium.

zdroj: CompareRaja

Z vnútorných komponentov spomenieme očakávaný procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte. Batéria by mala mať kapacitu 3240 mAh a Android 9.0 P bude nainštalovaný hneď po vybalení z krabice. Predstavenie by sa malo odohrať 30. augusta, teda na technologickom kongrese IFA v Berlíne. A cena? Šuská sa o sume 800 dolárov.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio