MOBIL.sk MOBIL.sk

Kano vás naučí programovať pomocou čarovného prútika Harryho Pottera!
zdroj: Kano

Kano vás naučí programovať pomocou čarovného prútika Harryho Pottera!

Spoločnosť Kano predáva počítačové sady pre programovanie. Poslúžia najmä ďeťom, ale aj ľuďom, ktorí sa chcú začať učiť programovať od nuly. Túto jeseň však spoločnosť príde s niečím revolučným. Programovanie pomocou čarovného prútika.

Je zrejmé, že Kano chce zacieliť najmä na mladšie ročníky, ktoré prepadli svetu kúziel, mágie a samozrejme ságe o mladom kúzelníkovy menom Harry Potter. Pre takéto dobrodružné typy ľudí musí byť klasické programovanie, vzorce, kódy a čísla, hotovou pohromou. Preto sa v Kano rozhodli, že pri novom produkte na výučbu programovania na to pôjdu inak.

zdroj: Kano Computing / YouTube

Harry Potter Kano Coding Kit obsahuje čarovný prútik so sledovaním pohybu a softvér vyvinutý špeciálne na výučbu programovania pomocou neho. Programovanie sa tak stáva magickým. Človek si totiž môže hneď vyskúšať, akú akciu daný kód spúšťa. Čarovný prútik sa pripojí k počítaču, k iOS či Android zariadeniu prostredníctvom technológie Bluetooth a používateľ sa razom dostáva do sveta programovania, ktoré je celý čas tématicky zamerané na svet kúziel.

Kano

Prútik zaznamenáva svoju 3D polohu v priestore závislú na uhle, rýchlosti a smere pohybu. Celý softvér je vybudovaný na základe akýchsi blokov, ktoré sa so zvyšujúcim sa stupňom výuky dopĺňajú a rozširujú. Je napríklad možné naprogramovať kúzlo Wingardium Leviosa a spôsobiť, aby pierka pri mávnutí čarovného prútika lietali.

Celá táto paráda je však iba začiatok. Po predstavení bude možné vytvárať nové lekcie kódovania s novými kúzlami a tie následne zdieľať online s ostatnými majiteľmi tohto balíka. Očakáva sa aj rozšírenie o svet Fantastických zverov, ktorých druhá časť sa dostane do kín už túto jeseň. Harry Potter Kano Coding Kit sa dostane na trh 1. októbra za cenu 99 amerických dolárov. Viac informácií sa dočítate na oficiálnej stránke Kano.

Kano

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio