MOBIL.sk MOBIL.sk

Kresli ako pán pomocou tejto appky s rozšírenou realitou! (VIDEO)
zdroj: Pexels

Kresli ako pán pomocou tejto appky s rozšírenou realitou! (VIDEO)

Kreslenie je jednou z disciplín, ktorú nevie len tak hocikto. Na kreslenie pekných obrázkov jednoducho treba mať talent. Lenže doba je moderná a k dispozícii máme rozšírenú realitu. S aplikáciou SketchAR dokáže kresliť ako majster naozaj každý bez toho, aby navštívil čo i len jednu hodinu kreslenia.

Zdá sa vám to nemožné? Je to však realita. Aplikácia SketchAR používa rozšírenú realitu a celé to funguje nasledovným spôsobom. V aplikácii sa nachádza katalóg obrázkov, z ktorého si vyberiete a následne namierite fotoaparát svojho mobilu smerom na prázdny papier či plátno. Aplikácia vybraný obrázok ukotví na podklade a vy už môžete pohodlne obkresľovať a kresliť.

zdroj: SketchAR / YouTube

Po nainštalovaní a spustení aplikácie vám bude položených pár otázok, aby aplikácia zistila vaše kresliace schopnosti, ktorou rukou kreslíte, poprípade zistila, čo najradšej kreslíte. Po ich zodpovedaní sa už presúvate do prostredia aplikácie. V aplikácii sa nachádza hneď niekoľko sekcií. V jednej sa vás aplikácia dobre mienenými radami z oblasti kreslenia snaží zlepšovať po technickej stránke.

SketchAR / Google Play

Ďalšou sekciou je samotný katalóg obrázkov usporiadaný podľa diel alebo ich autorov. Z veľkého množstva obrázkov si vyberie naozaj každý. Skvelá je aj funkcia premietnutia vlastného obrázku či fotografie rovno galérie obrázkov vo vašom mobile. Ak ste teda vždy chceli kresliť, ale akosi ste nevedeli odkiaľ začať, máte perfektnú príležitosť naučiť sa to prostredníctvom rozšírenej reality. Vyskúšanie aplikácie SketchAR rozhodne stojí za to. Je dostupná zadarmo pre operačné systémy Android, iOS a Windows.

Stiahnuť SketchAR pre Android

Stiahnuť SketchAR pre iOS

Stiahnuť SketchAR pre Windows 10

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio