MOBIL.sk MOBIL.sk

Zamávajte výrezom v displeji. Na výslnie sa vraj dostane nový trend!
zdroj: Essential / MOBIL.SK

Zamávajte výrezom v displeji. Na výslnie sa vraj dostane nový trend!

Výrezy displejov sú v dnešnej dobe vcelku zatracovaný trend, a to aj napriek tomu, že už si ich stihla osvojiť väčšina výrobcov. Len ži bude zákazníkov vyhovovať nová koncepcia umiestnenia senzorov a prednej kamerky.

Po tom, čo spoločnosť Apple spopularizovala kontroverzný výrez, dvihla sa medzi používateľmi vlna nevôle. Výrez na displeji si jednoducho neželal nikto. Chvíľu sa síce čakalo, ako na tento trend zareaguje svetová jednotka vo výrobe smartfónov, spoločnosť Samsung, ten však ostal verný svojim Infinity displejom s hrubším horným a dolným rámčekom.

O slovo sa teda pruhlásili silňejúce čínske spoločnosti Vivo a Oppo, ktoré do svojich modelov NEX a FIND X umiestnili motorizované vysúvanie časti smartfónu. Ani toto riešenie sa však nezdá byť úplne ideálne (aj keď je veľmi estetické). Motorčeky sú ďalšími mechanickými súčasťami, ktoré sa môžu veľmi jednoducho pokaziť. Navyše vysúvanie nejaký ten čas trvá.

ETNews

Ďalším priekopníkom by tak mohla byť spoločnosť Huawei, ktorá podľa kórejského magazínu ETNews chystá nový prístup k celej veci. Predstavte si, že v displeji budete mať malú dierku na prednú kamerku. To je totiž cesta, po ktorej sa chce čínsky technologický gigant vydať. Žiadny výrez, iba otvor pre kameru. Súčasné technológie totiž takéto niečo umožňujú.

Huawei sa zrejme inšpirovalo u priekopníka výrezov, ktorým je spoločnosť Essential. Tá pri svojom Essential Phone použila drobný výrez pre kamerku ako prvá. Apple so svojim iPhonom X a veľkým výrezom prišiel až neskôr. Takéto riešenie by mohlo byť podstatne menej rušivé, než riešenia súčasné. Displej by mal totiž pravidelný tvar, reproduktor a senzory by sa mohli schovať aj za okraj displeja a biometriu by vyriešila čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji.

Úzky rámček okolo displeja by tak či tak ostal, ale jednalo by sa o tak minimálny zásah do dizajnu, že by ho používateľ ani nemusel spozorovať. Navyše by sa dierka na prednú selfie kamerku dala vyvŕtať aj do lacnejších LCD displejov. Čo si myslíte, je toto smer, ktorým by sa mali výrobcovia vydať?

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio