MOBIL.sk MOBIL.sk

Aký je ideálny Android smartfón súčasnosti podľa užívateľov? AnTuTu má odpoveď
zdroj: wikipedia.org

Aký je ideálny Android smartfón súčasnosti podľa užívateľov? AnTuTu má odpoveď

Čo na to hovoríte vy? Súhlasíte so štatistikou portálu AnTuTu?

Ak si chce človek kúpiť v dnešnej dobe mobilný telefón, má na výber zo stoviek rôznych značiek a typov. Od lacnejších a jednoduchšie vybavených až po najdrahšie vlajkové lode. Od malý 4 palcových smartfónov až po veľké fablety. Každému skrátka vyhovuje niečo iné a každý mobil si nájde svojich zákazníkov. Ak by sme ale mali zobrať všetkých užívateľov ako celok, ako by vyzeral ideálny smartfón?

Benchmarkový portál AnTuTu sa to rozhodol zistiť to na základe veľkej databázy, ktorou disponuje. Vzal do úvahy všetky mobily, ktoré boli zaznamenané v období od apríla do júna a zistil, čo momentálne ľudia preferujú a čo si ľudia v súčasnosti najradšej kupujú.

zdroj: phonearena.com

Ideálny mobil podľa AnTuTu má minimálne 5,5 palcový displej a ideálne je, keď je vybavený procesorom Snapdragon od Qualcommu. Mal by mať 1080p rozlíšenie obrazovky a vo svojom vnútri 4GB RAM s 64GB úložiskom, čo je v podstate taká zlatá stredná cesta. A aby sme nezabudli, ideálne by mal bežať na Android 8.0 Oreo. 

Čo z toho vyplýva? O mobily s malými obrazovkami už veľký záujem nie je. Naopak, trend zväčšovania displejov bude zrejme pokračovať, už teraz máme na trhu veľa 6 palcových displejov a ich počet bude len rásť. Čo je ale zaujímavé, trh je plný mobilov, ktoré ponúkajú kvalitnejšie rozlíšenie ako napríklad 1440p, prípadne dokonca FHD či FHD+. Spomeňme napríklad Galaxy S8 a S9 alebo niektoré drahšie čínske telefóny. Užívatelia si ale podľa prieskumu aj napriek tomu vystačia s 1080p rozlíšením. A čo vy? Aký je ideálny mobil podľa vás? Napíšte nám to do komentárov!

zdroj: phonearena.com
zdroj: phonearena.com
zdroj: phonearena.com
zdroj: phonearena.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio