Mobil.sk Mobil.sk

Dnes je Svetový deň Emoji! Toto je 7 úžasných faktov, ktoré ste o nich nevedeli
zdroj: maxpixel.net

Dnes je Svetový deň Emoji! Toto je 7 úžasných faktov, ktoré ste o nich nevedeli

Áno, už aj Emoji majú svoj vlastný medzinárodný deň...

Emoji sú bežnou súčasťou medziľudskej komunikácie, ale aj obrovským hitom. Dokazuje to aj fakt, že už aj oni majú svoj Svetový deň Emoji, ktorý pripadol na dnes – 17. júla. Oslavuje sa už od roku 2014 a často sa spája s predstavovaním nových symbolov či produktov. My sme si pre vás pri tejto príležitosti pripravili 7 zaujímavých faktov, o ktorých ste možno nevedeli. A mimochodom, v siedmom fakte sa dozviete, prečo oslavujeme tento deň práve 17. júla. 

1. Emoji existujú od roku 1999

Verte alebo nie, emoji ako takí majú už 21 rokov. Masami ale boli prijatí až o nejaký čas neskôr, v roku 2012. Vďačia za to najmä Apple a jeho operačnému systému iOS 6. Užívatelia mohli jednoducho aktivovať emoji klávesnicu počas konverzácie a pridávať do nej malé zábavné smajlíky a ikonky. Odvtedy sa samozrejme rozšírili do všetkých sociálnych sietí ako Facebook, Messenger, Instagram či Twitter.

2. Slovo „Emoji“ je od 2013 súčasťou Oxfordských slovníkov

Po najväčšom „boome“ okolo emoji sa dokonca stali skutočným slovom. V auguste ho oficiálne pridali do Oxfordských slovníkov spolu s niekoľkými ďalšími slovami z „internetového slangu“.

5. Ľudia milujú emoji natoľko, že si ich nechávajú vytetovať

Emoji nie sú hitom len v internetovom priestore. Stále viac ľudí si ich necháva vytetovať na svoju pokožku. Tak napríklad, basketbalový hráč Mike Scott, ktorý hrá za Atlanta Hawks, ich má na oboch rukách hneď niekoľko.

zdroj: mashable.com

3. Neustále sa predstavujú noví emoji

Napriek tomu, že väčšina z nás si vystačí s maximálne desiatimi emoji, ktoré používame stále dokola, v každom smartfóne ich nájdeme veľké množstvo. A to sa neustále navyšuje. Tak napríklad dnes, ku príležitosti Svetového dňa Emoji, pridala spoločnosť Apple do svojich iPhonov a iPadov 70 nových charakterom emoji. 

4. Môžete si pozrieť, koľko emoji sa používa v reálnom čase na Twitteri

Emojitracker.com je zaujímavý nástroj, ktorý sleduje, koľko emoji sa aktuálne nachádza na Twitteri. Čísla sa zväčšujú v reálnom čase, takže naživo vidíme, ako sa ktoré používajú. Mimochodom, prvenstvo drží nekompromisne táto tvárička:

zdroj: emojipedia.org


6. V súčasnej dobe existuje 1 212 rôznych emoji

Za schvaľovaním nových emoji stojí nezisková organizácia Unicode Consortium, ktorá má na starosti koordináciu Unicode štandardov. V najnovšej verzií 11.0 pridali 66 nových emoji a ich celkový počet je teda 1 212. Tento počet ale zahŕňa len emoji zložené z jediného Unicode znaku, mnoho emoji je zložených z dvoch alebo viacerých znakov, takže toto číslo je v podstate ešte väčšie.

7. 17. Júl je Svetovým dňom emoji z úplne logického dôvodu

Prečo práve 17. júl? Nuž, emoji, ktoré znázorňuje kalendár od spoločnosti Apple aj Google na ňom zobrazuje dátum 17. júl.

zdroj: emojipedia.org

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Fun rádio