MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple predstavil MacBooky Pro pre rok 2018. Ten najdrahší vás vyjde na 6 690 dolárov!
zdroj: pixabay.com

Apple predstavil MacBooky Pro pre rok 2018. Ten najdrahší vás vyjde na 6 690 dolárov!

Tichšia klávesnica, lepšie procesory a vylepšené displeje. Také sú nové MacBooky Pro 2018.

Spoločnosť Apple nám včera predstavila novú radu svojich najprémiovejších MacBookov s označením Pro. Podobne ako minulý rok, aj teraz ide o 13 a 15 palcové modely s nezmeneným dizajnom. Áno, aj vrátane dotykového panelu nad klávesnicou. Rovnaká zostala aj cena. 13 palcový MacBook Pro sa bude predávať od 1 799 dolárov a 15 palcový od 2 399 dolárov.

Tá istá cena, lepšie parametre

Apple síce nezmenil cenu svojich strojov, ale zato ich vybavil o niečo lepšími komponentmi. Tak napríklad, základný 15 palcový MacBook Pro má rýchlejší procesor 8. generácie, lepšiu grafickú kartu a ponúkne dvojnásobný úložný priestor za tú istú cenu. Novinkou je aj klávesnica „tretej generácie“, ktorá odstraňuje problém, na ktorý sa niektorí zákazníci sťažovali – je teraz o poznanie tichšia.

zdroj: Apple

Nové MacBooky sú vybavené novým ARM čipom, ktorý poháňa dotykový panel, Touch ID aj Siri. Čip s názvom T2 je schopný aktivovať hlasovú asistentku Siri zavolaním „Hej Siri!“ Zmien sa dočkal aj displej, ktorý Apple nazval „True Tone“ a mal by používateľom ponúknuť o niečo prirodzenejšiu farbu. 

Najdrahší spomedzi rodiny nových MacBookov Pro je masívny stroj vybavený 32GB pamäte RAM a 4TB vnútorným úložiskom SSD. Ide o veľký posun v porovnaní s modelmi „late 2017“, keďže podobné parametre sme v laptopoch od Apple zatiaľ nevideli. Vzhľadom na parametre je najvýkonnejší MacBook aj hriešne drahý – v USA vás vyjde 6 690 dolárov, čo je v prepočte asi 5 730 eur. Toľko  V prípade, že si ho budete chcieť kúpiť na Slovensku, jeho cena bude ale určite ešte o niečo vyššia.

Špecifikácie nových MacBookov Pro

zdroj: Apple

Zmien sa nedočkal najlacnejší 13 palcový MacBook Pro bez dotykového panela. Rovnako tak nemáme ani novú generáciu MacBooku a MacBooku Air. Tak snáď prídu ešte v priebehu tohto roka.

zdroj: Apple

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio