MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony v tichosti predstavil Xperiu XA2 Plus: Slušný smartfón strednej triedy s 18:9 displejom
zdroj: Sony

Sony v tichosti predstavil Xperiu XA2 Plus: Slušný smartfón strednej triedy s 18:9 displejom

Xperia XA2 Plus je ešte lepšia ako januárové modely XA2 a XA2 Ultra. Zatiaľ ale nepoznáme jej cenu.

Japonská spoločnosť Sony nám ešte začiatkom tohto roka predstavila dva nové modely strednej triedy XA2 a XA2 Ultra. K nim sa teraz v tichosti pridáva ďalšia novinka, ktorá nesie názov Xperia XA2 Plus a ide prakticky o niečo vylepšenú verziu XA2 Ultra.

Najväčšia zmena z dizajnového hľadiska je „natiahnutý“ displej. Obrazovky s pomerom strán 18:9 sú momentálne medzi výrobcami veľmi populárne a dočkala sa jej aj Xperia XA2 Plus. Tá je veľká 6 palcov, rovnako ako model Ultra, avšak telo mobilu je o niečo menšie, čo sa šírky a výšky týka. Vďaka tomu by sa mal o niečo lepšie držať v rukách. 

youtube.com / Sony Xperia

Navyše, samotný mobil pôsobí o niečo prémiovejšie vďaka tomu, že Sony nahradil predchádzajúcu plastovú zadnú stranu hliníkovým panelom. Na ňom je umiestnený okrúhly snímač odtlačkov prstov a jedna zadná kamera. XA2 Ultra síce neponúkne duálny fotoaparát, ale sníma v slušnom rozlíšení 23 megapixelov. Na druhej strane, selfie kamera má len 8 megapixlový senzor.

Smartfón je poháňaný procesorom Snapdragon 630 od Qualcommu spolu so 4 až 6GB pamäte RAM. Čo sa vnútorného úložiska týka, Sony ponúka zákazníkom 32GB až 64GB a tiež možnosť rozšíriť ho o microSD kartu. Batéria podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0 a má 3 580mAh. Japonci nám zatiaľ neoznámili cenu novej Xperie. Mala by ale byť dostupná v štyroch farbách – čierna, strieborná, zlatá a zelená. Predaj začne niekedy v auguste.

zdroj: youtube.com / Sony Xperia

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio