MOBIL.sk MOBIL.sk

Nový update iOS 11.4.1 zabráni policajtom dostať sa do vášho iPhonu
zdroj: pixabay.com

Nový update iOS 11.4.1 zabráni policajtom dostať sa do vášho iPhonu

Apple nechce, aby sa naše dáta dostali do rúk cudzích osôb. Je jedno, či to sú hackeri alebo policajti.

Apple vydal pred dvoma dňami nový update svojho operačného systému iOS 11.4.1. Najväčšia novinka, ktorú nám spoločnosť priniesla, je takzvaný USB Restricted Mode. Vďaka nemu sa zabráni neautorizovaným prístupom k zariadeniu prostredníctvom Lightning konektora. Práve cez nabíjací port bolo možné dostať sa do iPhonu a vytiahnuť z neho dáta aj napriek tomu, že bol zablokovaný.

Túto metódu často využívali napríklad aj policajti, keď sa potrebovali dostať do smartfónu osoby, ktorá súvisela s ich prípadom. Zapojili iPhone do zariadenia ako napríklad GrayKey a mali prístup k užívateľským dátam. Apple už v minulosti prezentoval postoj, že chce, aby dáta jeho užívateľov boli v bezpečí. A to aj pred políciou. Aj preto nám teraz priniesol toto nové zabezpečenie. 

USB Restriced Mode v skratke zabráni dátovému toku cez Lightning konektor hodinu po tom, čo bolo iOS zariadenie zamknuté. Užívatelia si môžu túto funkciu vypnúť v Nastaveniach ( Nastavenia > Touch ID (alebo Face ID) a Kód > USB Príslušenstvo). Ak prístup zapnete, funkcia bude vypnutá. 

zdroj: thenextweb.com

Aj napriek tomu, že ide o dobrý krok, bezpečnostná firma Elcomsoft už stihla poukázať na to, že aj toto zabezpečenie sa dá obísť. Tento časovač totiž dokážete resetovať tým, že iPhone zapojíte do nejakého USB zariadenia, napríklad do adaptéra Lighting – USB-C, ktorý sám Apple vyrába. Táto metóda by mohla fungovať aj s inými zariadeniami, ktoré sú vytvorené tretími stranami. 

Takže v skratke? Dobrý pokus, Apple, ale ešte na tom budeš musieť popracovať. Je ale dosť možné, že v najbližších aktualizáciách túto malú „trhlinu“ zabezpečia a do našich iPhonov sa polícia len tak ľahko nedostane.

Najnovšie z kategórie: iOS

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio