MOBIL.sk MOBIL.sk

Vlastníte iPhone? V tom prípade ste podľa tejto štúdie bohatý
zdroj: pexels.com , The Wolf of Wall Street

Vlastníte iPhone? V tom prípade ste podľa tejto štúdie bohatý

Žiadna zo značiek nedokázala za posledné roky tak dobre predpovedať, či je majiteľ bohatý, ako iPhone.

Čo všetko môže vášmu okoliu dokázať, že ste bohatý? Šoférovanie nového Mercedesu S? Alebo nosenie hodiniek za 30 tisíc? Nuž, podľa júnového dokumentu z americkej neziskovej organizácie National Bureau of Economic Research je silným signálom toho, že je niekto bohatý, vlastníctvo iPhonu. Alebo minimálne to značí, že má „vysoké príjmy“.

Výskumníci porovnávali rozdiely v dvoch skupinách ľudí podľa toho, ako prebieha ich „mediálna konzumácia“, zákaznícke správanie, využívanie času a spoločenské postoje.

zdroj: pexels.com

Štúdia zistila viacero zaujímavých faktov. Napríklad, v roku 1992 bolo jasným signálom toho, že je človek bohatý, používanie horčice Grey Poupon Dijon. Šlo o 62,2 percentnú šancu, že tento človek má vysoký príjem. V roku 2016 nahradil horčicu iPhone. Z hľadiska čísel vlastnenie iPhonu znamená 69,1% šancu, že má osoba vysoký príjem.

Štúdia konkrétne hovorí: „Vedieť, že niekto vlastní iPhone v roku 2016 nám umožňuje správne uhádnuť, či je daná osoba v hornej alebo dolnej časti podľa príjmov v 69,1% prípadoch. Naprieč všetkými rokmi v našich údajoch nedokázala žiadna značka predpovedať vysoký príjem majiteľa tak dobre, ako Apple iPhone.“

zdroj: The Wolf of Wall Street

Je faktom, že iPhone je high-end telefón, ktorý je považovaný za prémiový model. Podľa toho je nastavená aj jeho cena. Veď úprimne, nie každý si môže dovoliť kúpiť iPhone X 64GB, ktorý stojí 1 000 eur. Znamená to teda automaticky, že ten, kto vlastní iPhone je bohatý? Samozrejme že nie. Podľa spomínanej štúdie to ale minimálne dáva určité dobré znamenie.

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio