MOBIL.sk MOBIL.sk

Kamera s umelou inteligenciou premení fotografie na primitívne detské kresby
zdroj: danmacnish.com

Kamera s umelou inteligenciou premení fotografie na primitívne detské kresby

Použitie neurónovej siete v umelej inteligencií môže byť veľmi zábavné. Typickým príkladom je kamera "Draw This".

Kamery sa stávajú stále dokonalejšie a ich hlavným cieľom je, aby výsledná fotka pôsobila čo najvernejšie a čo najlepšie odzrkadľovala realitu. Či už sa rozprávame o klasických fotoaparátoch, alebo tých, ktoré nájdeme v našich smartfónoch. To ale nie je prípad polaroid kamery s názvom „Draw This“.

Táto kamera poháňaná umelou inteligenciou premieňa scénu, ktorú fotografujete, na veľmi jednoduché kreslené obrázky. Tie sú tak primitívne, že vám pripomenú časy, keď ste mali tri roky a na papier kreslili svoje prvé obrázky. 

zdroj: danmacnish.com

Fotoaparát je dielom umelca Dana Macnisha z Austrálie. Ten mapoval a analyzoval milióny nákresov z aplikácie „Quick, Draw!“ od Google, v ktorej užívatelia kreslili do počítača jednoduché obrázky. Tieto dáta zaraďoval do kategórií, aby ich systém vedel rozoznať. Následne zostrojil špeciálnu kameru, ktorá používa predchádzajúce znalosti a dáta z aplikácie na to, aby vytvorila vlastné „ručne kreslené“ obrázky, ktoré hneď po odfotení aj vytlačí.

K dispozícii pritom nemáte originálnu fotografiu, a tak presne neviete, ako mohla vyzerať. Musíte skrátka veriť neurónovej počítačovej sieti, ktorá nie je vždy úplne dokonalá. Z rastliny sa tak môže stať vínový pohár alebo z vášho priateľa nerozpoznateľná škvrna. Skrátka, s fotoaparátom „Draw This“ si majiteľ užije kopec zábavy a výsledné „fotografie“ majú svoje čaro.

zdroj: danmacnish.com

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio