MOBIL.sk MOBIL.sk

S týmto kúzelným trikom zaručene ohromíte kamarátov. Stačí vám naň váš iPhone
zdroj: maxpixel.net

S týmto kúzelným trikom zaručene ohromíte kamarátov. Stačí vám naň váš iPhone

Ukážeme vám, ako jednoducho predpovedať budúcnosť.

Kúzelné triky miluje každý. Môžete s nimi ohromiť rodinu na malej oslave, ale aj kamarátov počas víkendovej „chatovačky“. Alebo ich len tak ukázať spolucestujúcim vo vlaku. Väčšina z nich sa robí pomocou kariet alebo rôznych špeciálnych „doplnkov“. Dnes vám ale ukážeme trik, na ktorý vám stačí len váš iPhone a jeho kalkulačka.

Trik zverejnil na svojom YouTubovom kanále Exit8472, jeho video si môžete pustiť nižšie.

zdroj: youtube.com / Exit8472

Prevedenie triku je jednoduché. Do kalkulačky iPhonu si ešte pred začatím triku zadáte ľubovoľné veľké číslo, napríklad 269 419 233. Toto číslo si potom napíšete na papierik a odložíte preč. Následne stlačíte tlačidlo „+“, potom zadáte „0 x 0“. Kalkulačka teraz vyzerá tak, ako keby ste ju práve spustili. V jej pamäti je ale vaše vysoké číslo. Aplikáciu pokojne môžete minimalizovať a telefón uspať, aby trik pôsobil hodnovernejšie.

Teraz divákom poviete, že ste si na papierik napísali číslo, ktoré vyjde na kalkulačke a ukážete im zložený papierik. Číslo zatiaľ nevidia. Požiadate ich, aby povedali tri čísla, ktoré im práve napadnú. Povedzme, že si vyberú čísla 1 540, 98 000 a 5 433. Nezáleží na tom, aké čísla vám povedia. Vy tieto čísla postupne zadáte do kalkulačky a zakaždým ich budete násobiť. Potom stlačíte rovná sa a... Na displeji kalkulačky sa ukáže 269 419 233. Číslo, ktoré ste predpovedali a máte ho napísané na papieriku. 


Je zaujímavé, že tento trik funguje len na kalkulačke iPhonov. V prípade teda, že vlastníte Android, kúzlo sa vám nepodarí, keďže kalkulačky ukazujú pribežné výsledky počítania. Nepomôže ani aplikácia Apple kalkulačka, ktorá sa dá nájsť na Google Play Store. V prípade ale, že vlastníte iOS zariadenie, môžete touto drobnosťou ohromiť svoje okolie.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio