MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto bude niekoho stáť miesto! Sony nahralo na YouTube namiesto traileru celý film
zdroj: gizmodo.com

Toto bude niekoho stáť miesto! Sony nahralo na YouTube namiesto traileru celý film

Na druhej strane, vďaka tejto chybe sa stal film za pár dní populárnym.

Aj majstri sa občas utnú. Dokazuje to úsmevná chyba jednej z najväčších mediálnych korporácií Sony. Minulý rok vypustili do sveta film menom Khali the Killer (Zabijak Khali). Táto kriminálna dráma bola napísaná a režírovaná Jonom Matthewsom a v hlavnej úlohe sa predstavil Richard Carbal. Že týchto ľudí nepoznáte? Nuž, film nebol žiadny veľký trhák, šlo skôr o nenápadný akčný film, akých vzniká vo svete veľké množstvo.

Čím sa ale najnovšie film Khali the Killer preslávil je „menšia“ chyba, ktorú spravil jeden zo zamestnancov Sony. Film je od novembra k dispozícií na DVD a spoločnosť sa teraz rozhodla odpromovať ho ešte zverejnením oficiálneho traileru na svojom YouTube kanále. Namiesto toho naň ale nahrali celý 90 minútový film a všetci si ho tak mohli pozrieť úplne zadarmo.

zdroj: gizmodo.com

Film bol na YouTube asi 6 hodín a kým ho spoločnosť stihla stiahnuť, pozrelo si ho 11 tisíc ľudí. Momentálne už na kanály nie je o filme ani zmienka. Samotná spoločnosť sa k celému prípadu odmietla vyjadriť. 

Aj keď šlo s najväčšou pravdepodobnosťou o chybu a tisícky ľudí si stihlo film pozrieť bez toho, aby si ho museli kúpiť, Khali the Killer z toho nakoniec nevyšiel až tak zle. O nijak zvlášť zaujímavom filme sa zrazu začalo hovoriť po celom svete, čo sa môže odzrkadliť aj na predajoch. Žeby to nakoniec bol len premyslený marketingový ťah od Sony?

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio