MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple chce konečne prekonať Google Maps. Takto vyzerajú ich mapy v iOS 12
zdroj: twitter.com/rjonesy

Apple chce konečne prekonať Google Maps. Takto vyzerajú ich mapy v iOS 12

Čo myslíte, podarí sa Apple prekonať svojho veľkého konkurenta Google Maps?

Apple nám pred pár dňami oznámil veľkú novinku. Vývojári sa rozhodli kompletne prekopať aplikáciu Mapy a začať používať ich vlastné dáta. Doteraz totiž využívali Mapy od spoločnosti TomTom a celkovo okolo ich aplikácie bolo viac sťažností ako pozitívnych reakcií. Už pri predstavení novej aplikácie v roku 2012 boli Apple Mapy nepresné, ukazovali zlé ulice, preklepy v názvoch miest a niektoré krajiny úplne chýbali. 

Apple neskôr svoje Mapy vylepšil a tieto problémy odstránil. Avšak, stále sa ani zďaleka nedoťahuje na svojho veľkého konkurenta Google Maps. To je hlavným dôvodom, prečo sa teraz rozhodli kompletne prekopať svoju aplikáciu. Netaja sa vôbec tým, že ich hlavným cieľom je spraviť Apple Maps lepšie ako tie, čo ponúka Google. 

Ide ale o dlhodobý proces a celé to bude trvať niekoľko rokov. V niektorých európskych mestách už spozorovali auto Apple, ktoré monitoruje cesty, ale ide len o prvý krok a pred spoločnosťou ešte stojí dlhá cesta. V priebehu času bude Apple Mapy postupne aktualizovať o viac a viac miest.

zdroj: twitter.com/rjonesy

Momentálne sa novej aktualizácie dočkala prvá oblasť. Používatelia, ktorí majú v svojom iPhone nainštalovanú beta verziu iOS 12, si tak môžu porovnať, ako veľmi sa Apple jeho práca darí a o koľko sú ich mapy lepšie. Aktualizovaná bola metropolitná oblasť San Francisco Bay Area, ktorá sa skladá z 9 väčších okresov. Rozdiely oproti starej verzií sú určite viditeľné, otázka je, či to bude stačiť na prekonanie najväčšieho konkurenta...

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio