MOBIL.sk MOBIL.sk

10 otázok na pohovoroch v Google, ktoré boli tak zložité, že ich museli zakázať
zdroj: pexels.com

10 otázok na pohovoroch v Google, ktoré boli tak zložité, že ich museli zakázať

No koľko z nich by ste zvládli odpovedať?

Spoločnosť Google mala v minulom roku takmer 74 tisíc zamestnancov. Stať sa zamestnancom Google, najmä ak ide o niektorú z dôležitejších pozícií, nie je vôbec jednoduché. Aby ste získali túto „prácu snov“, musíte prejsť pohovorom, ktorý nie je práve prechádzka ružovou záhradou. Povedali by ste ale, že niektoré otázky na týchto pohovoroch boli také náročné alebo bizarné, že ich spoločnosť musela zakázať?

Google skutočne zakázal niektoré otázky, ktoré sa v minulosti pýtal kandidátov na niektoré pozície. Portál Businessinsider sa rozhodol vybrať pár z nich. Prípadní kandidáti môžu byť radi, že tieto otázky už z pohovorov zmizli, čo myslíte?

1. Prečo sú kanálové poklopy okrúhle?

zdroj: pixabay.com

2. Musíte skontrolovať, či váš priateľ Bob má vaše správne číslo, ale nemôžete sa ho na to priamo spýtať. Musíte napísať otázku na kartičku a dať ju Eve, ktorá ju prinesie Bobovi a následne vám vráti odpoveď. Čo musíte napísať na kartičku okrem otázky, aby ste zabezpečili, že Bob dokáže dekódovať správu tak, aby si Eva nemohla prečítať vaše číslo?

3. Koľko ladičov klavírov je na svete?

zdroj: pexels.com

4. Muž zatlačil svoje auto do hotela a stratil svoje bohatstvo. Čo sa stalo?

5. Každý jeden muž v dedine, kde je 100 manželských párov, podviedol svoju ženu. Každá žena okamžite vie, keď iný muž ako jej manžel podviedol, ale nevie, kedy to spravil jej manžel. Táto dedina má zákon, ktorý zakazuje cudzoložstvo. Každá žena, ktorá môže dokázať, že jej manžel je neverný, ho musí v ten deň zabiť. Ženy v obci tento zákon nikdy neposlúchnu. Jedného dňa túto obec navštívi kráľovná a povie, že aspoň jeden manžel bol neverný. Čo sa stane?

6. Koľko vysávačov sa ročne vyrobí v USA?

zdroj: pexels.com

7. Navrhnite evakuačný plán pre San Francisco

8. Ste zmenšený na výšku niklu a vaša hmotnosť je proporcionálne zmenšená, aby sa zachovala vaša pôvodná hustota. Potom ste boli hodený do prázdneho skleneného mixéra. Čepele sa začnú pohybovať o 60 sekúnd. Čo spravíte?

9. Koľko golfových loptičiek sa dá napchať do školského autobusu?

10. Koľkokrát za deň sa ručičky na hodinách stretnú?

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio