MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi naskočí na trend vysúvacích kamier. Naznačuje to „teaser“ na Mi Mix 3
zdroj: Vivo

Xiaomi naskočí na trend vysúvacích kamier. Naznačuje to „teaser“ na Mi Mix 3

Vysúvacie kamery sú trend, ktorý sa už nedá len tak ignorovať. Vie to zrejme aj spoločnosť Xiaomi.

Výrobcovia smartfónov sa nám stále snažia priniesť mobil s čo najtenšími rámikmi. Z tohto dôvodu sa v poslednom roku dostal do módy horný výrez, vďaka ktorému môže zaberať obrazovka viac priestoru a zároveň je stále miesto pre prednú kameru aj potrebné senzory. Zdá sa ale, že tento trend začínajú pomaly nahrádzať vysúvacie kamery, vďaka ktorým je obrazovka ešte väčšia. Teda minimálne to platí pre čínsky trh.

Po výrobcoch ako Vivo či Oppo nám svoj smartfón s vysúvacou kamerou zrejme prinesie aj jedna z najznámejších čínskych spoločností Xiaomi. Aspoň to naznačuje uniknutý reklamný plagát na pripravovaný mobil Xiaomi Mi Mix 3. Na ňom vidíme siluetu smartfónu, ktorý má na svojom vrchu určitý vysúvací modul, ktorý sa podobá na riešenie od už spomínanej spoločnosti Vivo. Ich smartfón Nex má veľmi podobne vysúvaciu hornú kameru.

zdroj: AndroidPure

Pod obrázkom je nápis „The light of Mi“, teda „Svetlo Mi“ a číslo „2018.9“, čo zrejme prezrádza dátum predstavenia. Prelomového Mi Mix 3 by sme sa tak mohli dočkať v septembri, aj keď presný dátum na plagáte napísaný nie je. 

Čo sa týka parametrov mobilu, očakáva sa, že príde s parametrami, ktorými môže konkurovať najlepším high-end telefónom. Snapdragon 845, 8GB pamäť RAM a 256GB vnútorné úložisko. Vzhľadom na dátum vydania by sme v Mi Mix 3 možno mohli nájsť Android 9.0 P spolu s nadstavbou MIUI 10.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio