MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone 2018 bude konečne podporovať dual SIM. Apple to ale opäť spraví po svojom
zdroj: apple.com

iPhone 2018 bude konečne podporovať dual SIM. Apple to ale opäť spraví po svojom

Klasického dual SIM riešenia, na aké sme zvyknutí z Androidov, sa dočkajú len v Číne.

V dnešnej dobe už nie je podpora dvoch SIM kariet v mobiloch ničím nezvyčajným. Množstvo Android smartfónov svojim majiteľom ponúka možnosť používať aj dve čísla, resp. dve karty súčasne. Avšak, spoločnosť Apple sa tejto možnosti zatiaľ „zubami-nechtami“ bránila. Trh sa ale stále mení a zdá sa, že séria iPhonov, ktoré prídu tento rok, by to mohla konečne zmeniť. Nový únik zo spoločnosti totiž hovorí, že pripravované iPhony budú dual SIM... Aj keď možno trochu inak, ako sme zvyknutí. 

Podľa čínskych médií sa bude duálna verzia iPhonov líšiť v závislosti od toho, na aký trh pôjdu. V Číne pôjde o štandardný rozšírený slot, do ktorého sa budú dať zasadiť dve SIM karty podľa vlastného výberu. V USA ale bode slot len pre jednu SIM kartu a spolu s ňou sa bude v iPhone nachádzať Apple SIM. Táto virtuálna SIM karta sa doteraz používala v iPadoch a podporujú ju len vybraní operátori. 

zdroj: Apple.com

Dôvodom prečo toto riešenie nebude použité v Číne je to, že Apple SIM tam skrátka nie je podporovaná. Spoločnosť by na východe teda mala ísť tradičnou cestou. V našich končinách sa ale zrejme dočkáme iPhonu tak, ako v Amerike, teda s virtuálnou SIM kartou od Apple. Nie je to možno to, čo by si fanúšikovia priali, ale lepšie ako nič, nie? 

Spomeňme ešte, že podľa doterajších informácií by mal mať funkciu dual SIM najväčší 6,5 palcový iPhone „X Plus“ a lacnejší 6,1 palcový LCD iPhone. To by znamenalo, že tretí iPhone, ktorý bude cenovo kompromisom medzi týmito dvomi, dual SIM neposkytne.

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio