MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Tab S4 sa objavil na prvom obrázku. Veľký displej a žiadne domovské tlačidlo
zdroj: MOBIL.sk

Samsung Galaxy Tab S4 sa objavil na prvom obrázku. Veľký displej a žiadne domovské tlačidlo

Mnoho z fanúšikov značky Samsung si to možno ani neuvedomuje, ale tablet Samsung Galaxy Tab S3 bol predstavený takmer pred rokom. A to je dostatočne dlhá doba na to, aby sa objavil nástupca.

Do dnešného dňa v kuloároch kolovali informácie o novom modeli, ale zatiaľ sa neobjavila žiadna fotografia. Počuli sme o ňom v súvislosti s americkou komisiou pre schvaľovanie zariadení a patentov (FCC) alebo v súvislosti s Wi-Fi Alianciou.

Samsung Galaxy Tab S3 mal pomer strán displeja 4:3 s domovským "home" tlačidlom. Lenže fotografia serveru Android Headlines odhaľuje zariadenie, ktoré vyzerá inak. Na prednej strane vidíme veľký displej s menšími rámčekmi, než má Galaxy Tab S3 a tiež nie je na prednej strane prítomné žiadne tlačidlo. Displej vyzerá, akoby mal štandardnejší pomer strán 16:9.

Samsung Galaxy Tab S4 / Android Headlines

Keďže je k dispozícii aj zadná a bočná strana zariadenia, môžeme s istotou povedať, že tablet nebude obsahovať žiadnu čítačku odtlačkov prstov. Samsung pravdepodobne použil rozpoznávanie tváre alebo čítačku očnej dúhovky podobne, ako to poznáme zo smartfónov Galaxy S alebo Galaxy Note. V kútiku naivnej duše dúfame, že by juhokórejská spoločnosť mohla siahnuť po senzore odtlačkov prstov zabudovanom v displeji, ale to je zrejme iba hudba budúcnosti.

Čo sa týka špecifikácií, Samsung Galaxy Tab S4 by mal byť vybavený starším (ale výkonným) čipom Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM a 64 GB úložiska. Predná selfie kamerka by mala mať rozlíšenie 8 megapixelov a hlavný fotoaparát 13 megapixelov. Neočakáva sa použitie duálneho fotoaparátu, pretože fotoaparát nie je primárnou funkcou u tabletov. Na zadnej strane si ešte môžeme všimnúť logo spoločnosti AKG, takže zrejme sa môžeme tešiť aj na dobrý zvuk, či pribalené slúchadlá AKG.

Celý tablet bude poháňať operačný systém Android vo verzii 8.1 Oreo a zariadenie by malo do vienka dostať aj batériu s kapacitou 7300 mAh. Podpora pre dokovaciu stanicu Smasung DeX sa očakáva tiež. Zariadenie by mohlo byť predstavené spolu s modelom Samsung Note9 na začiatku augusta, takže na potvrdenie informácií o ňom si musíme ešte chvíľu počkať.

Najnovšie z kategórie: Tablety

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio