MOBIL.sk MOBIL.sk

Interný dokument Microsoftu odhalil podrobnosti o skladacom smartfóne
zdroj: David Breyer / Twitter

Interný dokument Microsoftu odhalil podrobnosti o skladacom smartfóne

O Microsofte a jeho skladacom smartfóne sa objavujú informácie už takmer rok. Podľa najnovších správ je toto zariadenie naozaj v prípravách a potvrdil to interný dokument priamo z Microsoftu.

Dokument, ktorý sa v závere minulého týždňa dostal do rúk servera The Verge, potvrdzuje existenciu vreckového zariadenia Surface. To by malo prísť vo veľkosti smartfónu so skladacou konštrukciou, ale výkonom by sa malo podobať skôr počítačom. Microsoft tvrdí, že nové zariadenie by malo byť prvou lastovičkou úplne novej kategórie zariadení.

Výňatok z dokumentu hovorí: "Pôjde o nové vreckové Surface zariadenie, ktoré bude spájať inovatívny hardvér a softvér pre vytvorenie naozaj všestranného osobného výpočtového zariadenia." Serveru The Verge sa podarilo z dokumentu vyčítať, že zariadenie bude dizajnovo pravdepodobne identické s neoficiálnymi vizualizáciami dizajnéra Davida Breyera, ktoré sám autor zverejnil na svojom Twitteri. Očakáva sa tiež, že Microsoft bude k novému Surface skladaciemu smartfónu dodávať stylus a v kombinácii so skladacou konštrukciou tak chystaná novinka ponúkne zážitok podobný používaniu notebooku.

Podľa dokumentu je skladací Surface nachystaný pre bližšie nešpecifikovaný dátum v druhej polovici roku 2018, ale zároveň ešte môže dostať v Microsofte "stopku". Spoločnosť takýmto spôsobom dala červenú napríklad aj zariadeniu Surface Mini, a to iba niekoľko týždňov pred jeho oficiálnym predstavením. Skladací smartfón Surface by však spoločnosť predstaviť mohla. Nejde totiž o prvý ich skladací projekt. Pred časom Microsoft stopol aj projekt zvaný Courier. Išlo o skladací tablet, takže skúsenosti z jeho vývoja mohol redmondský gigant pretaviť do nového zariadenia. No tentoraz snáď konečne úspešne.

Nevieme, aký dopad budú mať skladacie zariadenia na globálny trh s mobilnými telefónmi, ale určite by sme si ich aspoň radi vyskúšali.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio