MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto je systém Windows Mobile, ktorý sme vždy chceli (VIDEO)
zdroj: 4096 / YouTube

Toto je systém Windows Mobile, ktorý sme vždy chceli (VIDEO)

Operačný systém Windows 10 Mobile sa začal z trhu vytrácať zhruba v roku 2014. Dizajnér ho však teraz ukázal v úplne inom svetle.

YouTubový kanál 4096 zverejnil video, v ktorom ukazuje jeho alternatívnu podobu. Zobrazované zariadenie totiž nebeží na obyčajnom prostredí Metro systému Windows Mobile. Autor ho vizuálne prispôsobil a skombinoval so vzhľadom Windowsu 95. Výsledok nazval Windows 95 Mobile. Všetky klikateľné položky sú zobrazené vo forme dobre známych tlačidiel s retro vzhľadom.

zdroj: 4096 / YouTube

Vo videu sa ukazuje hlavná obrazovka s tlačidlovými dlaždicami, Microsoft Word s legendárnym pomocníkom Clippy, obchod s aplikáciami aj prostredie aplikácií Skype, YouTube či Twitter, ktoré v šedom retro dizajne spoznáte len veľmi ťažko. Možno mal Microsoft po systéme Windows Mobile 6.5 začať práve nejak takto.

Spoločnosť sa však v roku 2010 rozhodla pre radikálnu zmenu vzhľadu v podobe systému Windows Phone 7 a fanúšikovia ho neprijali. O jeho osude bolo rozhodnuté v októbri roku 2017, keď šéf vývoja vtedajšej verzie Window 10 Mobile, Joe Belfiore, uviedol, že práce na mobilnom systéme Microsoft zastavil.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio