MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Nvidia vynašla technológiu pre ešte lepšie spomalené videá (VIDEO)
zdroj: Nvidia / YouTube

Spoločnosť Nvidia vynašla technológiu pre ešte lepšie spomalené videá (VIDEO)

Spoločnosti Nvidia sa pomocou umelej inteligencie podarilo vytvoriť technológiu, ktorá dokáže urobiť kvalitné spomalené video aj z obyčajného.

Natáčať spomalené videá je skutočná radosť či už chcete zaznamenať športový výkon, prekvapenie alebo akýkoľvek zážitok. Problémom je, že veľakrát sa nám podobné veci podarí zachytiť iba normálnym videom, z čoho je spätne veľmi obtiažne urobiť spomalené video.

Kde je problém?

Videá na smartfónoch sa obyčajne zachytávajú rýchlosťou 30 snímkov za sekundu. Ak z tohto videa chcete urobiť spomalené, musíte ho roztiahnuť na 120, 240 alebo 480 snímkov za sekundu. To znamená, že video bude pokrývať každý štvrtý, ôsmy alebo šestnásty snímok. Medzi nimi bude prázdno a výsledné video sa teda bude javiť ako trhané a efekt tým pádom vôbec nebude taký, aký má byť.

Nvidia trafila do čierneho

Výrobca grafických kariet Nvidia však vymyslel technológiu, pomocou ktorej dokáže tieto chýbajúce snímky doplniť. O túto mágiu sa postará (ako inak) umelá inteligencia. Nvidia vymyslela algoritmus, ktorý dokáže chýbajúce snímky predpovedať, vykresliť a následne doplniť do videa. Celý proces bol vytvorený pomocou grafických kariet Tesla V100 a strojového učenia.

Spoločnosť na tréning umelej inteligencie použila 11 000 rôznych videí. Akonáhle tréning prebehol, neurálne siete boli schopná predpovedať vzhľad jednotlivých záberov a vykresliť ich. Umelá inteligencia, strojové učenie a neurálne siete tak zašli opäť o krok ďalej a my týmto technológiám predpovedáme ešte veľkú budúcnosť. Pozrite si výsledok práce spoločnosti Nvidia vo videu nižšie.

zdroj: Nvidia / YouTube

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio