MOBIL.sk MOBIL.sk

OPPO FIND X: Čína nám predstavila budúcnosť mobilov. Bezrámikový dizajn, žiadny výrez a vysúvacia kamera
zdroj: theverge,com

OPPO FIND X: Čína nám predstavila budúcnosť mobilov. Bezrámikový dizajn, žiadny výrez a vysúvacia kamera

OPPO Find X je smartfón ako stvorený pre odporcov horného výrezu.

Spoločnosť OPPO zatiaľ nie je v našich končinách veľmi známa. Ide ale o veľkú čínsku spoločnosť, ktorá vyrába smartfóny a patria pod rovnakú firmu ako o niečo známejší OnePlus. Je ale veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti o nich budeme počuť stále viac aj u nás. OPPO nám totiž predstavil novinku, ktorou ukazuje, ako si Číňania predstavujú budúcnosť mobilov – s tenučkými rámikmi, bez horného výrezu a s vysúvacou kamerou. Poďme na to ale postupne.

zdroj: oppo.com

6,4 palcový displej s extrémne tenkými rámikmi

Smartfón s názvom OPPO Find X bol predstavený včera v Paríži a kombinuje zaužívané trendy smartfónov s úplne novými prvkami. Prednú stranu tvorí veľký 6,4 palcový displej so sotva viditeľnými okrajmi okolo displeja. Ten pokrýva až 92,25 percent tela, čo je skoro o 10% viac, ako ponúkajú najznámejšie vlajkové lode. Zároveň ide o mobil s najtenšími rámikmi na svete. Telo smartfónu trochu pripomína Samsung Galaxy S9. Displej je zahnutý na hornej aj zadnej strane mobilu.

Oppo

Kamera na výsuvnom paneli

Nenájdeme na ňom žiadny výrez pre fotoaparát. Ten sa ukrýva za displejom na výsuvnom paneli. Na rozdiel od konkurenčného Vivo Apex, ktorý bol tiež nedávno predstavený a prichádza s podobným dizajnom, kamera sa tu nevysúva len ako malý „kocka“ na vrchu tela. Výsuvný panel je široký ako celý displej, vďaka čomu by mala byť selfie kamera vo väčšom bezpečí a nehrozí jej odtrhnutie. 

Keď už sme pri prednej kamere, tá fotí 25MP selfie senzorom. Je vybavená 3D snímaním na rozpoznávanie tváre a tiež so sebou prináša niekoľko vyhytávok pri fotografovaní. Zadná kamera je duálna a kombinuje 16MP a 20MP senzor. Mimochodom, aj tá je zabudovaná vo výsuvnom paneli, takže zadná strana mobilu je čistá, bez vypuklej šošovky, kvôli ktorej často mobily nedržia dobre na stole a hýbu sa zo strany na stranu.

zdroj: theverge.com

Za výkon sa rozhodne nemusí hanbiť

OPPO Find X je vybavený výkonným procesorom Snapdragon 845 a nadštandardnou 8GB pamäťou RAM. Úložisko v telefóne bude až do 256 GB. Toto všetko bude napájať celkom veľká 3 730mAh batéria, ktorá ale neponúka bezdrôtové nabíjanie.

Skvelou správou je, že na rozdiel od vyššie spomenutého mobilu Vivo Apex, OPPO Find X nebude určený len pre čínsky trh. Výrobca ním plánuje prienik aj do Európy a Ameriky. Čo sa ceny týka, tá je v Číne nastavená na 600 eur, informácie o európskych modeloch nám firma prinesie čoskoro. S najväčšou pravdepodobnosťou ale bude tento mobil stáť u nás o niečo viac.

zdroj: theverge.com
zdroj: theverge.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio