MOBIL.sk MOBIL.sk

Sú tu zlé správy pre všetkých fanúšikov iPhonu SE
zdroj: MOBIL.sk

Sú tu zlé správy pre všetkých fanúšikov iPhonu SE

Za uplynulý rok sme boli svedkami rôznych správ a únikov o nástupcovi iPhonu SE. Fotky hardvérových súčastí, videá údajných prototypov zariadenia v rôznych verziách, ktorých podoba bola viac alebo menej uveriteľné. Teraz však prišla informácia od zdroja blízkeho spoločnosti Apple, ktorá rozhodne nikoho nepoteší.

Informácie väčšinou prichádzajú z nemenovaných zdrojov rôznych spoločností vyrábajúcich doplnky k iPhonom. Či už ide o púzdra, kryty alebo tvrdené sklá, ich výrobcovia jednoducho majú prístup ku CAD nákresom zariadení v predstihu, aby stihli zaplniť trh svojimi produktmi v čase uvedenia zariadenia na trh.

Niektorí čínski výrobcovia však často vyrobia falzifikáty, aby sa o nich písalo, čím si zaručia bezplatnú reklamu. Nanešťastie, nová vlna informácií ukazuje, že všetky tieto správy mali zrejme pôvod v obyčajnom marketingu a predstavenie iPhonu SE 2 sa tak rozplýva v nedohľadne.

via GIPHY

Len zhruba mesiac po tom, čo sa objavili nákresy iPhonu SE 2 a tiež fotografia tvrdeného skla pre malý displej s výrezom prináša výrobca príslušenstva Olixar, ktorého cituje napríklad aj magazín Forbes, správy, že iPhonu SE 2 sa tento rok nedočkáme. Apple sa totiž údajne plne sústreďuje na modely s veľkými displejmi, ktoré uzrú svetlo sveta už v spetembri.

Ak by sme v skepticizme zašli ešte ďalej, je možné, že iPhone SE 2 nebude predstavený nikdy. Apple totiž nemôže nadizajnovať zariadenie, ktoré rok pozdrží kvôli iným modelom a potom ho jednoducho predstaviť. To by si vyžadovalo ďalšie úpravy komponentov, pretože vydať iPhone s 3 roky starými procesormi, RAM-kami a fotoaparátmi skrátka nie je štýl spoločnosti Apple.

Podľa magazínu Forbes si bol výrobca Olixar pred mesiacom ešte tak veľmi istý novým iPhonom SE 2, že začal produkčnú výrobu tvrdených skiel pre tento neexistujúci model. Dnes sa ale karta obrátila. Aj tak dúfame, že sa v budúcnosti dočkáme malého iPhonu s veľkým výkonom. Malé telefóny totiž časom všetky vyrástli a tento kompatný segment akosi začína zívať prázdnotou. Móda je ale veľmi premenlivá záležitosť, takže v budúcnosti sa to môže zvrátiť a výrobcovia sa tak opäť budú predbiehať, kto z nich nám ponúkne najväčší výkon v čo najmenšom tele.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio