MOBIL.sk MOBIL.sk

GoCube: Už aj Rubikova kocka je smart! Startup jej dal do vienka bluetooth a nové funkcie
zdroj:

GoCube: Už aj Rubikova kocka je smart! Startup jej dal do vienka bluetooth a nové funkcie

Rubikova kocka je najpredávanejším mechanickým hlavovalom všetkých čias. Vymslel ju maďarský sochár a architekt menom Ernő Rubik. Lenže dnešná doba si vyžaduje smart riešenia, a tak sa aj Rubikova kocka stala inteligentnou.

Rubikova kocka bola vytvorená v roku 1974 a hneď sa stala obrovským hitom, ktorý sa predával v rôznych variantoch, farbách a veľkostiach. Aby však tento retro vynález dokázal obstáť aj v dnešnej inteligentnej "dobe smartfónovej", skupina startupistov sa rozhodla, že Rubikovej kocke dá do vienka Bluetooth a výhody s ním spojené.

Na crowdfundingovej stránke Kickstarter sa objavila kocka GoCube, ktorá vychádza práve zo spomínanej Rubikovej kocky. Ponúka však moberný zaoblený dizajn a hlavne technológiu Bluetooth. Tá vám po pripojení k vášmu smartfónu pomôže stať sa majstrom v skladaní tohto mechanického rébusu.

Povedzme si pravdu, Rubikova kocka je fajn, ale skutočných majstrov v jej skladaní je iba zlomok. Zvyšok ľudí ju chytí do ruky, párkrát pootáča a už sa jej nedotkne. Väčšina ľudí totiž nevie ako na to. A práve tento problém sa pokúsi odstrániť GoCube. Aplikácia vo vašom smartfóne, ku ktorej kocku bezdrôtovo pripojíte totiž rozpozná rozločenie kocky v akomkoľvek stave.

To znamená, že v priebehu toho, ako ju skladáte a otáčate, sa všetky tieto úkony zaznamenávajú do aplikácie. Skutočná mágia však prichádza až potom, keď si neviete rady. Aplikácia vám totiž poradí, aký nasledujúci ťah (alebo ťahy) sú najlepšie pre úspešné zloženie. Tieto tipy vám pomôžu, naučiť sa dôležité ťahy, aby ste neskôr skladanie zvládli úplne bez problémov ako skutočný majster. Celý váš progres bude v aplikácii sledovaný a zaznamenávaný.

Spolu s GoCube prichádza aj verzia GoCube Edge. Tá bude sledovať pohyb a proces skladania rýchlejšie (0,001 sekundy vs. 0,25 sekundy pri verzii GoCube). Aj štatistiky budú podrobnejšie. Navyše si majitelia Edge verzie budú môcť uložiť svoje záznamy offline.

Kocka GoCube je dostupná na Kickstarteri a jej cena sa začína na 59 dolároch (cca 51 eur). Verzia Edge vás vyjde na 89 dolárov (v prepočte 76 eur). Zakúpite si ju na Kickstarteri (odkazu tu), no GoCube už má aj svoj vlastný web (kliknite sem). Pokiaľ máte záujem, určite by ste sa mali poponáhľať, pretože GoCube ide na doslova nadračku. Pre spustenie projektu žiadali autori 25 tisíc dolárov, no behom niekoľkých týždňov sa vyzbieralo viac než 350 tisíc dolárov. Prvé várky kociek sú tak už v rukách ich majiteľov.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio