MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple Mapy zažili niekoľkohodinový výpadok. Užívatelia boli odkázaní na Google Maps
zdroj: pexels.com

Apple Mapy zažili niekoľkohodinový výpadok. Užívatelia boli odkázaní na Google Maps

Masívny výpadok určite nepomôže spoločnosti Apple v súboji s Google o najlepšiu aplikáciu s mapami.

Aplikácia Mapy od spoločnosti Apple, ktorú nájdeme predinštalovanú v každom jednom iPhone mala včera masívny výpadok. Počas niekoľkých hodín užívatelia neboli schopní vyhľadať akékoľvek miesta či vytvoriť trasu. Aj keď samotná mapa sa po spustení appky načítala, jednotlivé body záujmu a miesta v nej akosi chýbali.

Problém sa dotkol celosvetovo všetkých užívateľov a týkal sa aj všetkých platforiem vrátane Apple Watch či CarPlay. Ak sa užívatelia chceli dostať z bohu A do bodu B pomocou mobilu, boli odkázaní len na konkurenčné aplikácie. To určite nepomôže kalifornskej spoločnosti v boji o najlepšie mapy s Google Maps, ktoré stále vedú.

Pád spočiatku neevidovala ani samotná spoločnosť Apple. Po tom, čo sa na Twitteri a oficiálnom fóre spoločnosti začali hromadiť sťažnosti sa na stránke objavila informácia o tom, že vyhľadávanie v Mapách aj navigácia má určité problémy. 

zdroj: 9to5mac.com

Celý problém bol ale našťastie odstránený a Mapy kalifornskej spoločnosti už naplno bežia od včera 19:20. Aj oficiálna stránka Apple už hrdo hlási, že všetky služby fungujú normálne. Čo sa vlastne stalo a prečo Mapy nefungovali nám zatiaľ spoločnosť nepovedala.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio