MOBIL.sk MOBIL.sk

Udržujte si zdravú hladinu vitamínu D pomocou tejto appky!
zdroj: Pixabay

Udržujte si zdravú hladinu vitamínu D pomocou tejto appky!

Vďaka modernému spôsobu života a sedavej práci v ineriéroch aj počas slnečných dní sa u mnohých ľudí dostaví znížená hladina vitamínu D. To môže mať za následok rôzne zdravotné problémy ako sú bolesti, depresia a zmeny nálad. Pokiaľ máte podozrenie, že je to aj váš prípad, prinášame vám aplikáciu, s ktorou si hladinu vitamínu D ustrážite.

S malou pomocou slnečného žiarenia si naša koža vie vitamín D vytvoriť aj sama. Pri dopade lúčov na pokožku sa totiž z látky zvanej 7-dehydrocholesterol vytvára práve tento vitamín. Ten síce môžeme získať aj z potravy, ale v dnešnej uponáhľanej dobe plnej diét je pobyt na slnku lepšou alternatívou. Budete sa diviť, koľko slnečného žiarenia náš organizmus potrebuje.

Dminder

Dminder je aplikácia pre operačné systémy Android a iOS, ktorá je zadarmo a s optimálnym pobytom na slnku pre tvorbu D vitamínu vám pomôže. S výpočtami je to občas zložité a veľmi záleží na tom, v ktorej časti sveta žijete. K tvorbe totiž potrebujete UVB žiarenie, ktoré však v nadmernom množstve môže spôsobiť bolestivé spálenie. To však zďaleka nie je všetko. Potrebné množstvo žiarenia sa tiež odvíja:

  • od nadmorskej výškyod
  • odtieňa vašej pokožky
  • od vášho veku
  • od toho, ako ste oblečení
  • a samozrejme, od toho, koľko vitamínu D prijmete stravou

Po nainštalovaní a spustení si jednoducho urobíte nepovinný vstupný test a aplikácia sa už o všetko ostatné postará za vás. Aplikácia síce neberie do úvahy príjem vitamínu D z potravy, ale v obchodoch s appkami nájdete množstvo takých, ktoré vám pomôžu aj v tejto oblasti.

Sťahujte aplikáciu Dminder pre Android tu!

Sťahujte aplikáciu Dminder Pro pre iOS tu!

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio