MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony Xperia XZ3 sa ukazuje na prvých živých fotografiách
zdroj: Sony Mobile / Google Play

Sony Xperia XZ3 sa ukazuje na prvých živých fotografiách

Spoločnosť Sony momentálne aktualizuje svoje vlajkové lode každých 6 mesiacov. Vydala sa cestou evolúcie, namiesto veľkých zmien, čo menej zaťažuje rozpočet. Koncom leta by nám tak mala odhaliť ďalšie novinky. Tie sa však ukazujú už dnes.

Xperia XZ1 bola predstavená v auguste minulého roka a Xperia XZ2 nasledovala šesť mesiacov po nej. V auguste tohto roka by sme sa mali dočkať ďalšej aktualizácie. Podľa uniknutých fotiek, však pôjde opäť skôr o menšie zmeny.

Predná strana zariadenia vyzerá v podstate identicky so súčasným modelom XZ2.
Vidíme displej s relatívne veľkými rámčekmi, prednú kamerku a reproduktor, ktorý bude slúžiť aj na prehrávanie hudby ako jeden zo stereo výstupov. Spodná strana zariadenia zobrazená nie je.

Na zadnej strane je zjavné mierne odlišné dizajnové poňatie duálneho fotoaparátu, ktorému japonské Sony už evidentne prišlo na chuť (trochu to však Japoncom trvalo). Miesto šošoviek združených v prstenci (Xperia XZ2 Premium), sú tu dve osobitné šošovky, pod ktorými sa nachádza senzor odtlačkov prstov. Nad fotoaparátom je LED blesk a pravdepodobne rýchle laserové ostrenie, ktoré spoločnosť Sony už nejaký čas používa.

Sony Xperia XZ3 na žívých fotografiách (4 obrázky v galérii)

Žiadne ďalšie veľké zmeny sa od Sony neočakávajú. Ovládacie prvky sú rozmiestnené bezo zmeny a aj vnútorné komponenty by mali ostať rovnaké. Aj Xperia XZ3 by teda mala ponúkať:

  • čip Qualcomm Snapdragon 845
  • 6 GB RAM
  • duálny hlavný fotoaparát (19 + 12 megapixelov)
  • 13 megapixelová selfie kamerka

Sony pravdepodobne akékoľvek neoficiálne úniky ich zariadení komentovať nebude, a tak si musíme počkať na veľtrh IFA v Berlíne, kde sme novinky od Sony videli aj v minulom roku. Snáď sa dočkáme aspoň nejakých softvérových noviniek. Sony totiž v dnešnej dobe disponuje prevratnou technológiou na skenovanie 3D objektov, ktoré sa neskôr dajú zdieľať na Facebooku alebo vytlačiť na 3D tlačiarni. Túto funkciu sme v minulosti skúšali a je s ňou naozaj veľa zábavy.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio